Opieka okołoporodowa jest bardzo istotną kwestią nie tylko dla mamy, ale i dla maleństwa. Jest to szczególny czas, w którym warto wieloaspektowo spojrzeć na komfort i bezpieczeństwo obojga, albowiem tak znacząca zmiana może generować skrajne emocje. Odpowiednie środki higieniczne potrzebne po urodzeniu dziecka, oraz produkty zabezpieczające przed zaplamieniem przez nadmiar pokarmu, który może wyciekać z piersi karmiącej mamy, to jeden z kluczy do zwiększenia komfortu w codziennych czynnościach w nowej rzeczywistości.

Majtki poporodowe

Są one niezwykle potrzebne świeżo upieczonej mamie, ponieważ dolegliwości połogowe naprawdę potrafią uprzykrzyć życie. Niezależnie od tego, czy szwy znajdują się w okolicy krocza, czy na brzuchu, powodują znaczny dyskomfort. Ponad to, w okresie połogu znacznie zwiększa się ilość kału, nie mówiąc już o plamieniu. Warto wówczas zadbać o komfort higieny w tym czasie i zmienić rodzaj bielizny. Majtki poporodowe są idealnym rozwiązaniem, albowiem swą budową zapewniają wygodę, oraz zabezpieczenie przed zabrudzeniem ubrania wydzielinami. Kobieta po urodzeniu dziecka nadal pozostaje kobietą, a więc w pełni ma prawo do czucia się czystą, elegancką i zadbaną, co w okresie połogu jest bardzo utrudnione. Majtki poporodowe zwiększają poczucie higieny i bezpieczeństwa, są przewiewne i higieniczne, dzięki czemu świeżo upieczona mama może w miarę możliwości poruszać się swobodnie podczas codziennych czynności. Może również w bardziej komfortowy sposób dochodzić do siebie po porodzie.

Jakie majtki poporodowe wybrać?

Na rynku medycznym można spotkać głównie dwa rodzaje tego typu bielizny, mianowicie jednorazowe i wielorazowe. Jednorazowe są znacznie tańsze od wielorazowych, są praktyczne i higieniczne, jednak nie nadają się do prania, które je niszczy, więc każdą sztukę należy wyrzucić po jednorazowym użyciu. Poporodowe majtki wielorazowego użytku, są droższe od jednorazowych, jednak większość modeli zbudowana jest z przewiewnej i miłej w dotyku siateczki, dzięki czemu mniejsze znaczenie ma materiał, z jakiego bielizna została wykonana. Prym jednak wiodą majtki bawełniane. Istnieje na rynku jeszcze specjalny rodzaj majtek poporodowych dla mam, które urodziły swoje maleństwo w wyniku cesarskiego cięcia. Przy wyborze bielizny wówczas, musimy zadbać o odpowiednią wysokość stanu, aby gumka podtrzymująca bieliznę na miejscu, nie uciskała świeżej rany, a więc wysokość majtek musi być taka, aby gumka znajdowała się znacznie powyżej cięcia.


Majtki poporodowe Bella Mamma

Propozycje wiodących produktów

Dobrym przykładem wiodącego na rynku produktu tego typu, są majtki poporodowe Bella MAMMA w różnych rozmiarach: M/L, XL. Bielizna ta nadaje się do prania, zatem można jej użyć wiele razy. Z racji tego, że zbudowana jest z elastycznej siateczki, majtki są wygodne, nie uciskają, a co najważniejsze, są przewiewne, dzięki czemu świeżo upieczona mama może uniknąć odparzeń okolic intymnych. Budowa prezentowanej bielizny, pozwala na stabilne mocowanie wszelkich wkładek poporodowych, podpasek, czy większych podkładów. Jest to niezwykle istotne, albowiem gwarantuje to ochronę ubrania przed zabrudzeniem.

Podkłady poporodowe

Są nieodzownym elementem nie tylko po porodzie, lecz w ogóle po operacji, gdy istnieje groźba zabrudzenia pościeli, bielizny lub materaca. Ich rozmiar pozwala na całkowitą ochronę przed wydzielinami, a niesamowita chłonność i mocny przylepiec trzymający produkt na miejscu, zapewniają znacznie większy komfort w okresie połogu. Dobrym przykładem takiego produktu są niezwykle chłonne podkłady poporodowe Bella MAMMA. Wykonane z delikatnego materiału, nie podrażniają skóry i świetnie się sprawdzają u alergików.

Wkładki laktacyjne

Wyciekające z piersi karmiącej mamy mleko, to dyskomfort dla każdej kobiety, w związku z czym, powstały wkładki laktacyjne, które chłonąc płyn, zabezpieczają bieliznę i ubranie przez zaplamieniem. Wkładki takie powinny być wykonane z jak najdelikatniejszego materiału, aby nie podrażniały wrażliwych już piersi. Specjalistyczny przylepiec, który pozwala umocować wkładkę na bieliźnie lub bezpośrednio na skórze, powinien bez problemu utrzymać produkt na miejscu, dzięki czemu uniknąć można bolesnym obtarciom skóry podczas przemieszczania się wkładki. Idealnym przykładem tego typu produktu, są laktacyjne wkładki z przylepcem Bella MAMMA, wykonane z bardzo wysokiej jakości materiału, ze stuprocentowej bawełny.

Zespół 24medyczny.pl