Strona główna » Podkłady i prześcieradła » Prześcieradła i pokrowce

Prześcieradła i pokrowce

Prześcieradła i pokrowce są stosowane jako ochronne produkty na materace i łóżka przed zabrudzeniami i zanieczyszczeniami. Jednorazowe prześcieradła i pokrowce stanowią barierę ochronną również przed bakteriami oraz drobnoustrojami.

Prześcieradła jednorazowe

Prześcieradła jednorazowe chronią powierzchnię przed wydzielinami między innymi moczem i kałem również krwią. Prześcieradła posiadają solidną podfoliowaną powłokę, która jest elementem zapobiegającym przeciekaniu. Druga strona prześcieradła wykonana została z laminatu celulozowego. Struktura materiału celulozowego prześcieradła jest bardzo przyjemna w dotyku a z drugiej strony odporna na ścieranie i rozerwalność.

Prześcieradło medyczne o bardzo chłonnej strukturze zapewnia komfort i wygodę podczas codziennego użytkowania nawet przy większej ilości wilgoci i zwiększonej objętości wydzielin. Dodatkowo wytworzone z nieprzemakalnego materiału. Wykorzystywane prze wiele osób jako nieprzemakalne prześcieradło higieniczne. Ten rodzaj prześcieradła medycznego sprawdzi się w opiece osób chorych leżących.

Oferta prześcieradeł jednorazowych

Prześcieradło higieniczne może także być stosowane dla dzieci z przypadłością nocnego moczenia się. Prześcieradła w tej ofercie występują w dwóch wariantach rozmiarowych to prześcieradło jednorazowe 210 x 80 cm – podfoliowane i jednorazowe prześcieradło podfoliowane. 170 x 80 cm. Również posiadamy prześcieradła jednorazowe włókninowe, wygodne produkty stosowane jako materia zabezpieczający głównie przed zanieczyszczeniami są to produkty przemakalne.

Ochrona sprzętu medycznego

Oprócz ochrony przed zabiegami takich powierzchni jak łóżka, materace, kozetki, fotele. Często również stanowią ochronę sprzętów medycznych przed kurzem i innymi nieczystościami. Polecane w gabinetach internistycznych, stomatologicznych i ginekologicznych.

W naszej ofercie posiadamy na stanie specjalistyczne pokrowce pod materac. Pokrowce na materac to także ochronne produkty, które stosuje się w celu zabezpieczenia materaca przed wilgocią, przeciekaniem i innymi wydzielinami. Pokrowce materacowe najczęściej są stosowane w jednostkach opiekuńczo – medycznych, również polecane w domu.

Nieprzemakalny pokrowiec na materac

Skutecznie chronią materac przed zabrudzeniem, dodatkowo materiał jest wodoodporny. Ten foliowany pokrowiec na materac można prać najlepiej ręcznie lub w niskiej temperaturze, dzięki temu jest wielokrotnego zastosowania. Standardowy rozmiar pokrowca na materac daje możliwość zastosowania go na większe i mniejsze powierzchnie użytkowe. Jeżeli łóżko jest mniejsze to można nadmiar materiału schować pod spodem materaca.

Foliowy pokrowiec z gumką doskonale dopasowuje się do każdego rodzaju materaca. Wszystkie produkty w naszej ofercie to bardzo dobrej jakości materiały ochronne. Stanowiące zabezpieczenie przed czynnikami chorobotwórczymi i licznymi wydzielinami.

W tym dziale dostępny także asortyment medyczny zatytułowany jako „podkłady jednorazowe” stanowiące ochronę podczas różnych zabiegów medycznych. Cały czas pracujemy nad poszerzeniem asortymentu medycznego w każdym z działów. Wierzymy, że dokonany przez nas wybór produktów pozwoli Państwu na zakup odpowiedniego asortymentu dającego pełną satysfakcję.

Przejdź do góry