Strona główna » Odzież medyczna i lecznicza » Skarpetki lecznicze (medyczne)

Skarpetki lecznicze

Stopy to jedna z części ciała, która przez cały czas musi dźwigać spory ciężar ciała. Dlatego bardzo często są obolałe, zmęczone, czy przepocone. Wynika to równie z noszenia nieodpowiedniego obuwia czy skarpetek, rajstop. Bardzo wiele osób nie przykłada większej uwagi do jakości skarpetek jakie zakłada na co dzień, co jest oczywiście dużym błędem i zaniedbaniem w konsekwencji objawiającym się nadmierną potliwością zbyt dużym uciskiem i bolesnością stóp. Aby temu zapobiec należy stosować odpowiednio dobrane obuwie jak i również skarpetki z wysokiej jakości materiałów jak np. bawełna. Dlatego specjalnie dla osób, które cenią wygodę i właściwości zdrowotne stworzyliśmy dział, którym można znaleźć skarpetki o działaniu zdrowotnym. Są to skarpetki lecznicze wykonane z bawełny jak i również skarpetki z wiskozą bambusową.

Skarpetki zdrowotne z bawełny

Skarpetki zdrowotne bawełniane Deomed Cotton to odzież medyczna wykonana z wysokiej jakości bawełny. Skład materiału skarpetek wynosi 72 bawełny, poliamid 25 % oraz 3% elastanu. Taki skład nadaje im wyjątkowe właściwości zapobiegające potliwości, zapewniające doskonałą rozciągliwość oraz komfort w czasie chodzenia. Skarpetki posiadają bezuciskowy ściągacz dlatego będą odpowiednie dla osób, które mają problemy z krążeniem krwi oraz nie wykazują odporności na nadmierny nacisk. Skarpetki zdrowotne Deomed Cotton wykazują również działanie antygrzybiczne oraz antyalergiczne. Doskonałe dla każdej osoby, która ceni komfort i chce w prawidłowy sposób zadbać o swoje zdrowie.

Skarpetki zdrowotne z bambusową wiskozą

Skarpetki z bambusem Deomed Bamboo to skarpetki zawierające w składzie wiskozę bambusową. Jest to materiał, który nadaje skarpetkom szereg właściwości a mianowicie: pochłaniają nadmiar wilgoci, zapewniają skórze odpowiednią wentylacje oraz zmniejszają potliwość. Dodatkowo skarpetki posiadają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, dlatego będą odpowiednie dla osób, które mają problemy z nadmierną potliwości oraz tendencją do powstawania grzybic. Bambusowe skarpetki również doskonale sprawdzą się dla osób nieodpornych na ucisk mających problemy z układem krążenia. Odpowiednie także dla pacjentów, którzy cierpią na grzybice. Ich elastyczna struktura pozwala na wygodne zakładanie i ściąganie. Skarpetki oferują szeroki wybór rozmiarów od najmniejszych 35 do największych 46. Również występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Przeznaczone zostały dla kobiet i mężczyzn.

Aby zachować stan naszych stóp w dobrym zdrowiu należy codziennie o nie dbać nie tylko stosując odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne ale również poprzez noszenie odpowiednio dobranej odzieży jak skarpetki. Wydawać by się mogło, że skarpetki to najmniej istotna część naszej garderoby, a jednak ma duże znaczenie. Warto pamiętać, że zadbane i zdrowe stopy to również pozytywny wpływ na cały organizm.

Przejdź do góry