Strona główna » Ortopedia i rehabilitacja » Kołnierze ortopedyczne, korektory postawy

Specjalistyczne kołnierze ortopedyczne

Kołnierze ortopedyczne zwane również ortezami to specjalistyczny sprzęt medyczny, który przeznaczony jest przede wszystkim na urazy szyjne i kręgosłupa. Niestety każdy z nas może być narażony na ten rodzaj schorzeń. Najczęstszym powodem są wypadki drogowe, wady wrodzone i nabyte lub niektóre przebyte choroby. Wyróżnić można kilka rodzajów kołnierzy ortopedycznych ze względu na rodzaj schorzenia np. kołnierz ortopedyczny sztywny, półsztywny czy kołnierz ortopedyczny miękki.

Kiedy stosuje się kołnierze ortopedyczne (ortezy)?

Kołnierze – ortezy stosuje się w leczeniu i profilaktyce bóli, przy zmianach reumatycznych i zwyrodnieniowych oraz w rehabilitacji po wypadkowej. Skuteczne leczenie wymaga systematyczności i doboru odpowiedniego kołnierza ortopedycznego. Jednak jaki kołnierz ortopedyczny wybrać aby był bezpieczny i dał nam gwarancję poprawy zdrowia?

Dla dorosłych możemy polecić kołnierz ortopedyczny typu Schantza z dodatkową osłoną SP-222. Jest to kołnierz szyjny miękki. Stosowany jako kołnierz – orteza na szyję częściowo ograniczający ruchomość kręgosłupa w tym odcinku. Może również być wykorzystywany w leczeniu zespołów bólowych i reumatycznych, polecany także przy skrzywieniach. Innym typem kołnierza ortopedycznego równie skutecznym jest kołnierz ortopedyczny (SP-224) – sztywny z podbródkiem. Podbródek w tym modelu zapewnia stabilne podtrzymanie wzmacniając efekty lecznicze zachowując najwyższy poziom komfortu.

Kołnierz szyjny jako wyposażenie zespołów ratunkowych (karetek)

Na wyposażeniu naszego sklepu mamy również powszechnie stosowane kołnierze ortopedyczne Ambu Redi-Ace. Kołnierz szyjny Ambu Redi-Ace jest stosowany głównie przez wyjazdowe jednostki ratunkowe szczególnie w wypadkach komunikacyjnych i innych urazach. Ten kołnierz ortopedyczny doskonale zabezpiecza odcinek szyjny i kręgowy podczas transportu. Dodatkowym atutem tego modelu jest jego lekkość. To bardzo dobry i tani kołnierz ortopedyczny dla dzieci i dorosłych.

Korektor postawy

Oprócz kołnierzy ortopedycznych w tej kategorii przygotowaliśmy również ofertę z korektorami postawy (tzw. pajączkami). Wady postawy te wrodzone i nabyte wymagają prawidłowego leczenia. Najczęściej przy niewielkich schorzeniach możliwa jest ich korekcja za pomocą specjalistycznych urządzeń tzw. korektorów postawy.

W leczeniu licznych schorzeń kręgosłupa np. skrzywień typu skolioza, kifoza czy lordoza mogą być wykorzystywane sprzęty rehabilitacyjne i urządzenia korekcyjne. Tutaj również możemy zaproponować Państwu korektory wad postawy: Pajączek I oraz Pajączek II. W czym różnica i, który wybrać? Pajączek I jest podstawowym korektorem, który zakłada się na ramiona. Zazwyczaj stosowany jest w przypadku gdy u pacjenta występują zaokrąglone plecy, odstające łopatki, klatka piersiowa czy asymetryczne ramiona.

Pajączek nowej generacji

Z kolei Pajączek II to sprzęt nowej generacji. Działający na te same schorzenia co Pajączek I, jednak dodatkowo wzmacnia mięśnie brzucha. Zakładany na klatkę piersiową i brzuch. Obydwa typy korektorów posiadają wbudowany czujnik z sygnałem dźwiękowym zapobiegający garbieniu się.

Polecamy również tani korektor postawy (SP-763) to podstawowe proste urządzenie eliminujące nieprawidłowości postawy, które sprawdzi się u osób z niewielkimi wadami postawy. Zastosowanie powyższych sprzętów w każdym przypadku należy skonsultować ze specjalistą z dziedziny rehabilitacji i ortopedii. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i lepszych efektów rehabilitacyjnych.

Przejdź do góry