Strona główna » Inhalacje i tlenoterapia » Inhalatory (nebulizatory)

Inhalatory (nebulizatory)

Inhalatory (nebulizatory) to dział poświęcony urządzeniom medycznym przeznaczonym do wykonywaniem inhalacji i tlenoterapii. Inhalatory (urządzenie do inhalacji) są urządzeniami medycznymi, a ich głównym celem jest inhalacja przy pomocy leków i substancji leczniczych w postaci tzw. mgiełki.

Inhalacje stosuje się głównie przy chorobach górnych dróg oddechowych: np. nieżyt nosa, gardła i krtani, nawracające i przewlekle zapalenia zatok przynosowych, zapalenia oskrzeli, rozstrzenia oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP), astma oskrzelowa (zwłaszcza w postaci ciężkiej lub jej zaostrzeniu), grzybice układu oddechowego, pneumocystoza, mukowiscydoza – leczenie przewlekłe i w zaostrzeniach, ostre infekcje dolnych dróg oddechowych.

Inhalator dla dziecka

Inhalatory są bardzo wygodnymi urządzeniami zarówno dla noworodków, dzieci starszych, jak i dorosłych. Przynoszą natychmiastową ulgę, pomagają w szybszym powrocie do zdrowia. Dzieci podczas choroby szczególnie te najmniejsze nie potrafią korzystać z inhalatorów zwykłych tzw. kieszonkowych w tym celu w naszej ofercie zamieściliśmy specjalistyczne sprzęty typowe dla dziecka, umożliwiające skuteczną inhalację: (inhalatory i nebulizatory dla dzieci).

Ciekawym rozwiązaniem dla Państwa pociechy będą fantazyjne inhalatory na wzór zwierząt. To propozycja dla maluchów, aby urozmaicić i rozweselić im przykry czas choroby (inhalator nebulizator dla dzieci – Little Doctor LD212C). Również skuteczne i szybko działające polecane przez wielu lekarzy dla dzieci są inhalatory tłokowe: Inhalator tłokowy podróżny, tak zwane ( kompresory pneumatyczne), MED2000 CX, z powodzeniem mogą Państwo zabrać w podróż np. na wakacje. Należą do jednych z bardziej popularnych inhalatorów, umożliwiają podawanie leku drogą nebulizacji większości dostępnych leków: np. solanek, mgiełek, antybiotyków i innych substancji przeznaczonych do leczenia metodą nebulizacji (wziewną)

Inhalator a nebulizator

Nebulizator często spotykane słowo używane zamiennie z inhalatorem, niestety błędnie. Czym zatem są nebulizatory? Inhalator i nebulizator są podobnymi urządzeniami jednak mają pewną różnicę, o której wie niewiele osób. A zatem inhalator jest urządzeniem służącym do rozproszenia leku w powietrzu/gazie, z kolei nebulizator to część inhalatora, do której zostaje wprowadzony lek. To w jego części dochodzi do rozpylenia podawanego leku do cząstek o pożądanej średnicy.

Jaki inhalator (nebulizator) wybrać?

To jaki inhalator wybrać w dużej mierze zależy od schorzenia danej osoby. Jednak to Państwo mogą decydować jakiej jakości sprzętu będą używać. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na parametry oraz głośność pracy urządzenia. Sprzęty tego typu nie należą do najtańszych ale też nie najdroższych.

Dobry inhalator mogą Państwo nabyć już w bardzo niskim przedziale cenowym. Polecane przez nas urządzenia do inhalacji to między innymi: inhalator MED2000 CX, inhalator na baterie – przenośny ORO-Mesh czy chociażby inhalator dla dzieci MED2000 CX AEROKID.

Nasz asortyment w postaci różnego rodzaju inhalatorów dobierany jest pod kątem praktyczności oraz dostępności, chcemy aby każdy z Państwa mógł nabyć potrzebny mu sprzęt dobrej jakości bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.