Strona główna » Opatrunki specjalistyczne » Opatrunki hydrożelowe

Opatrunki hydrożelowe (na oparzenia) – jaki wybrać?

Opatrunki hydrożelowe to dział poświęcony produktom opatrunkowym do których możemy zaliczyć między innymi: okłady, kompresy, plastry z wkładem chłonnym. Tego typu opatrunki jak sama nazwa wskazuje to produkty specjalistyczne przeznaczone dla profesjonalnego środowiska medycznego. Niemniej jednak można również stosować je w domu. Hydrożele to nowoczesne, sprawdzone i skuteczne opatrunki, które znacznie szybciej przyspieszają proces leczenia.

Dlaczego warto stosować opatrunki hydrożelowe?

Opatrunki hydrożelowe, dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów doskonale utrzymują wilgotność na powierzchni rany. Tym samym sprawiają, że w miejscu skaleczenia dochodzi do szybszego oczyszczania się zmienionej powierzchni, co skuteczniej pomaga pozbyć się tkanki martwiczej. Hydrożele również lepiej radzą sobie z eliminowaniem bólu i dyskomfortu jaki odczuwa pacjent w czasie leczenia, niż zwykłe opatrunki. Warto również zwrócić uwagę, iż hydrożelowe opatrunki stanowią bardzo dobrą barierę przed rozwojem infekcji, zabezpieczają ranę przed działaniem szkodliwych czynników.

Opatrunki hydrożelowe w przystępnej cenie

Szczególnie polecane posiadające pozytywną opinię wśród naszych klientów są niedrogie opatrunki hydrożelowe AQUA-GEL. Opatrunki typu AQUA – GEL, doskonale spisują się na różnego rodzaju bolesne oparzenia, sprawdzą się na owrzodzenia np. podudzia, będą idealnym materiałem opatrunkowym na odleżyny dla osób chorych leżących. Z powodzeniem mogą także być stosowane na inne otarcia np. przez niewygodne obuwie czy uszkodzenia naskórka np. po zabiegach kosmetycznych.

Niewątpliwie pomocne w przewlekłych ranach np. stopie cukrzycowej. Tego typu opatrunki cieszą się bardzo dobrą opinią na rynku medycznym, zalecane przez grono doświadczonych specjalistów. Również w tej kategorii znajdą Państwo opatrunki indywidualne w mniejszych i większych rozmiarach, dopasowywane według potrzeb.

Okład zimno-ciepły – co to jest?

Przeglądając kategorię opatrunków specjalistycznych, warto także rozważyć zakup okładu zimno – cieplnego. Niewiele osób ma świadomość istnienia takiego produktu na rynku medycznym. A jednak może się on okazać bardzo pomocny w licznych dolegliwościach.

Okład zimno-ciepło to niedoceniany przez wiele osób produkt, który można stosować zarówno na ciepło jak i na zimno. Kiedy stosować okład na zimno przy jakich dolegliwościach? Na zimno przynosi ulgę w takich chorobach i dolegliwościach jak: ostre i przewlekłe schorzenia stawów i kręgosłupa, chroniczne zapalenia wielostawowe, zapalenia kręgów powodujące ankylozę, syndrom Reitera, dna moczanowa, liszaj rumieniowaty, schorzenia zwyrodnieniowe stawów, artroza deformująca, zapalenie wtórne przy artrozie deformującej, około barkowe zapalenie stawów, schorzenia reumatyczne części miękkich, naderwania ścięgien, zapalenia około ścięgnowe, zapalenia ścięgien, zespół kręgosłupa, postrzałowa rwa kulszowa, zespół kręgosłupa szyjnego, skręcenia, zwichnięcia, krwiaki, stłuczenia, obrzęki pourazowe, postrzałowe i pooperacyjne, bóle głowy, migrena, krwotok z nosa, obniżenie temperatury i przeciwbólowo w stanach gorączkowych, zapalenia, poparzenia, nocne skurcze spastyczne kończyn, bóle zęba, zapalenia żył. Z kolei jako terapia ciepłem pomocny bywa w :chorobach reumatycznych (lumbago, ischias, neuralgia, myalgia), przykurczów, zapaleń mięśni, chorób stawów i kręgosłupa, zwichnięć, skręceń, zaburzeń miesiączkowania.

Przejdź do góry