Ssaki medyczne

Ssaki medyczne to dział, który powstał z myślą o specjalistycznych placówkach medycznych, jak szpitale, zakłady opiekuńcze, hospicja również niekiedy wymagane w warunkach domowych. Do naszej bazy produktów wybraliśmy tylko sprzęt najlepszej jakości, najpopularniejszy na rynku i najbardziej funkcjonalny. Do wyboru mają Państwo ssaki ręczne oraz elektryczne stacjonarne i przenośne. To jaki ssak wybrać w dużej mierze zależy od tego jak często będzie nam potrzebny i jakiej mocy oczekujemy. Również należy wziąć pod uwagę gdzie będziemy taki ssak stosować w warunkach stacjonarnych czy na wyjeździe? Niewątpliwie ważnym aspektem będzie cena, tutaj najtańsze są modele ssaków ręcznych, nieco droższe stacjonarne natomiast najwyższą cenę zazwyczaj mają urządzenia przenośne, chociaż wszystko zależy od modelu i jego parametrów. Ssaki są specjalistycznymi urządzeniami medycznymi głównie przeznaczonymi do usuwania wydzielin takich jak krew, ropa, śluz wykorzystując moc ssania. Wykorzystywane najczęściej w czasie zabiegów operacyjnych, stosowane na oddziałach intensywnej terapii czy w warunkach ambulatoryjnych, niekiedy także w warunkach domowych. Niektóre rodzaje ssaków pomocne będą również dla osób z różnymi chorobami jak np. pacjentów po operacjach mających problemy z odkrztuszaniem, w czasie śpiączki i innych zaburzeń, które nie pozwalają na samodzielne wykrztuszanie wydzielin.
Ssaki jakie mogą zakupić Państwo w naszej ofercie to urządzenia ręczne i elektryczne. Z ręcznych możemy polecić ssak Comfy Vac.

Ssak ręczny Comfy Vac

Dla zakładów medycznych, zespołów wyjazdowych czy osób prywatnych, które potrzebują ręcznego ssaka bardzo dobrym rozwiązaniem będzie ssak Comfy Vac jest to ssak, który można wykorzystywać w każdych warunkach. Najczęściej znajduje zastosowanie w odsysaniu wydzielin z jamy ustnej np. śliny, flegmy czy dróg oddechowych. Jego największą zaletą jest brak konieczności zasilania z jakiegokolwiek źródła, opiera się on na sile ręcznej. Ssak tego typu pozwala na maksymalną siłę ssania 450 mmHg, posiada pojemnik z blokadą ssania w pojemności 250 ml, również bez blokady ssania. Urządzenie zostało przeznaczone do wielokrotnego zastosowania jednak pojemnik zbiorczy z cewnikiem to asortyment jednorazowy. Ssak ręczny przeznaczony został do wydzielin nie wymagających przy odsysaniu dużej siły ssania.

Stacjonarny ssak elektryczny

Stacjonarne urządzenie dedykowane są dla jednostek medycznych. Posiadają większą moc ssania niż ssaki ręczne. Mogą odsysać lżejsze wydzieliny jak i również cięższe podczas zabiegów klinicznych jak np. ropa, limfa i inne. Tutaj siła ssania jest większa, ponieważ urządzenie jest elektryczne. Ssak elektryczny to urządzenie wysokiej jakości posiada bezolejowe podzespoły gwarantujące mu doskonałą wytrzymałość. Dodatkowo wyposażony został w regulację ciśnienia siły ssącej, którą można indywidualnie dopasować do pacjenta.
Atutem jest cicha praca silnika, która nie zaburza spokoju pacjenta. Ssak zasilany sieciowo wymaga podłączenia do źródła prądu.

Ssak stacjonarny przenośny

Dla wszystkich osób, które potrzebują ssaka przenośnego mamy propozycję ssaków stacjonarno przenośnych do zastosowania na miejscu i na wyjazdach. Jest to doskonała propozycja dla wyjazdowych zespołów medycznych jak karetki pogotowia, czy również dla osób, które wymagają transportowania w różne miejsca. Ten model posiada 3 możliwości zasilania a mianowicie zasilanie sieciowe, 2 możliwość to zasilanie z samochodowej zapalniczki DC12V oraz akumulatorowe. Akumulator po pełnym naładowaniu pozwala na pracę do 30 minut. Ssak elektryczny przenośny pozwala na odsysanie lżejszych wydzielin jak ślina, flegma i również cięższych jak ropa, krew itp. Podobnie jak ssak stacjonarny ten również pracuje na bezolejowych podzespołach, co zapewnia mu wysoką wydajność. Niski poziom hałasu pozwala na większy komfort dla pacjenta.

Przejdź do góry