Strona główna » Rodzic i dziecko » Lansinoh – butelki, smoczki, laktatory

Akcesoria dla kobiet karmiących piersią

W tej kategorii umieściliśmy produkty przydatne dla kobiet karmiących ale także malutkich dzieci. Czas związany z karmieniem dziecka jest na pewno jednym z niezapomnianych dla kobiet ale też bardzo istotnych jeżeli chodzi o zdrowie dziecka. Niemniej jednak mimo całej magii ten okres może być bardzo trudny zwłaszcza dla początkujących mam. Dlatego naprzeciw wychodzi marka Lansinoh ze swoimi wyjątkowymi produktami zaprojektowanymi przez kobietę karmiącą. Dzięki temu są to produkty bardzo dobrze dopasowane do anatomii kobiecego ciała ale także dla dziecka , którym na co dzień opiekuje się mama. Znajdą Państwo tutaj laktator ręczny ale także laktatory elektryczne. Oprócz tego wkładki laktacyjne ochronne na sutki dla kobiet karmiących jednorazowe i wielorazowe.

Kompresy na piersi dla kobiety karmiącej

Kompresy na obolałe piersi, nasadki na sutki. Ale także buteleczki na zbieranie pokarmu, które również mogą służyć do karmienia dziecka. Woreczki na zgromadzony pokarm nadają się do zamrażania. Warto również wspomnieć o specjalistycznych smoczkach dla dzieci. Zaczynając od laktatorów to Lansinoh oferuje ręczny model oraz elektryczny na jedną lub dwie piersi. Laktatory służą do odciągania pokarmu ale mogą tez być stosowane dla kobiet w przypadku braku pokarmu pozwalają stymulować gruczoły do produkcji mleka. Ręczne modele sprawdzą się w przypadku kiedy kobieta ma niewielką ilość mleka a odciąganie odbywa się sporadycznie, mogą być przydane w podróży z tego względu, iż są lekkie i poręczne. Z kolei elektryczne na jedną pierś to najczęściej stosowany modele laktatorów u większości kobiet kiedy laktacja występuje na średni poziomie. A z kolei podwójne laktatory na 2 piersi polecane są dla kobiet z wzmożoną laktacją kiedy tego pokarmu jest znacznie więcej taki laktator pozwoli zaoszczędzi nam czas.

Laktatory Lansinoh do odciągania pokarmu z dwóch piersi

Laktatory Lansinoh posiadają specjalną konstrukcję która to ułatwia ich użytkowanie. Ponieważ pokarm w tym samym czasie jest odciągany z dwóch piersi. Laktatory Lansinoh wyposażone zostały w delikatne nakładki nie wywołujące podrażnień. W modelach elektrycznych można samodzielnie wybrać odpowiednie fazy i regulować tempo pracy.

Butelki do przechowywania mleka matki

Posiadając laktator ważne jest aby pozyskany pokarm przechowywać w odpowiednich buteleczkach. Do tego celu producent również dedykuje butelki Lansinnoh bez zawartości niebezpiecznych składników z specjalistycznym zamknięciem. Butelki Lansinoh mogą służyć do przechowywania pokarmu jak i również karmienia maluch ze smoczkiem Lansinoh. Oprócz butelek na pokarm warto mieć woreczki pokarmowe na gromadzenie pokarmu. Woreczki Lansinoh są również wytworzone z bezpiecznego tworzywa można w nich zamrażać mleko nawet do sześciu miesięcy. Na butelki Lansinoh dostępne są specjalne smoczki do karmienia tej samej marki u nas dostępne w 3 różnych rozmiarach oznaczone poszczególnymi literami. S – slow powolny przepływ, M – medium średni przepływ z kolei F – przepływ szybki. S, M, F każdy z nich dostosowany jest do wieku dziecka. Smoczki Lansinoh nie są zwykłymi smoczkami pozwalają one utrwalać wzorce prawidłowego karmienia. Zapewniają większy komfort dla malucha i zapobiegają dławieniu się pokarmem dzięki zastosowaniu specjalistycznej konstrukcji. Wpływają także na prawidłowy rozwój jamy ustnej. Dla kobiet karmiących także pomocny może okazać się asystent laktacyjny. To nic innego jak niewielka buteleczka przykładana do piersi samozasysająca. Taki rodzaj butelki stosuje się kiedy np. z drugiej piersi karmimy malucha a kolejna jest stymulowana i leci z niej pokarm. Wtedy asystent zbiera każdą nawet najmniejszą kropelkę mleka co pozwala zachować go na później.

Wkładki laktacyjne chroniące ubranie

Oprócz tego marka Lanisnoh oferuje dla kobiet wkładki laktacyjne chroniące ubranie i bieliznę przed wyciekaniem pokarmu. Wkładki posiadają idealnie chłonną warstwę z wkładem, który nie odkształca się nawet po wypełnieniu. Do wyboru mamy wkładki laktacyjne jednorazowe oraz wielorazowe, które można prać. Dla mam, które mają bolesność piersi powodowaną karmieniem przydadzą się na pewno specjalne nakładki na sutki. Taki rodzaj nakładek chroni sutka dzięki temu mama może karmić dalej malucha. Również nakładki są polecane dla dzieci które mają problem z prawidłowym chwytaniem naturalnego sutka. Warto tutaj także wspomnieć o niewielkim urządzeniu do wyciągania sutków. Jest to tzw. pompka, która pomaga wyciągnąć zdeformowany sutek. Szczególnie polecana dla kobiet z wadami sutków, przy wklęsłości sutka czy płaskim sutku pozwala na jego bezbolesne wyciąganie. W tej kategorii znajdą Panie również kompresy na piersi do zastosowania na zimno lub ciepło przy różnych dolegliwościach bólowych piersi. A do tego maść z lanoliną, która pozwala ukoić bolesność popękanych sutków ale również ma działanie ochronne i zapobiega wysychaniu skóry. Jest też bezpieczna dla dziecka może być stosowana przed karmieniem. Wybierając produkty dla mam i dzieci staramy się wybierać z tych najlepszych, które są bezpieczne oraz posiadają pozytywne opinie specjalistów oraz rodziców. Mamy nadzieję, że każda z mam znajdzie tutaj coś dla siebie i maluszka będąc w pełni zadowoloną z wyboru.