Strona główna » Inhalacje i tlenoterapia » Koncentratory tlenu

Wydajne koncentratory tlenu

Koncentratory tlenu to dział poświęcony głównie urządzeniom koncentrującym tlen i asortymentowi niezbędnemu do ich działania jak np. nawilżacze czy dodatkowe zasilanie.

Koncentrator tlenu jako skuteczne urządzenie do tlenoterapii

Koncentratory tlenu jak sama nazwa wskazuje służą do koncentracji tlenu i podaży osobom, które wymagają tego rodzaju terapii. Najczęściej tlenoterapia przeznaczona jest dla osób, które z różnych przyczyn zdrowotnych mają problemy z oddychaniem, występuje u nich deficyt tlenowy, zalecany w wielu schorzeniach jak np. POCHP- Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc, rozedma, mukowiscydoza.

Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc

Koncentrator tlenu to urządzenie przeznaczone dla osób mających choroby układu krążenia, nowotwory, przewlekłe bóle np. migrenowe. Tlenoterapia może być także swoistą terapią leczniczą dla osób cierpiących na przewlekłe zmęczenie. Pozwoli również wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie podnosząc sprawność intelektualną, wpływa na lepszą przemianę materii, usuwa toksyny z organizmu, wykazuje również działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze.

Tlenoterapia jest również doskonałym zabiegiem dla osób żyjących w bardzo zanieczyszczonym środowisku, mającym nieustanny kontakt ze smogiem. Coraz częściej problem smogu dotyka każdego z nas zwłaszcza nasila się jesienną i zimową porą.

Terapia tlenem to same korzyści dla zdrowia człowieka

Terapia tlenem przynosi szereg korzyści dla naszego zdrowia. W niektórych przypadkach chorobowych musi być stosowana codziennie po kilkanaście godzin, natomiast w celach prozdrowotnych znaczniej krócej. Dlatego przy wyborze koncentratora należy zastanowić się do czego jest nam potrzebny sprzęt i jakie powinien mieć parametry. Ważne jest również czy koncentrator ma być mobilny czy stacjonarny.

Urządzenia koncentrujące tlen – stacjonarne i mobilne (przenośne)

W naszym dziale wybraliśmy kilka modeli urządzeń koncentrujących tlen wysokiej jakości. Dla osób, które potrzebują zastosowania koncentratora w domu czy w danej placówce medycznej polecamy stacjonarny koncentrator, który uchodzi za jeden z najlepszych na rynku mowa tutaj o OLV 5. Ten model cechuje niezawodność na tle innych popularnych modeli. Pozwala na podaż odpowiednio stężonego tlenu, z możliwością podaży nawet do 5 l tlenu na minutę, którego zawartość procentowa nie spadnie poniżej 90 %.

Przenośny aparat tlenowy

kolei dla osób, które potrzebują przenośnego koncentratora polecamy bardzo dobrej jakości urządzenie mobilne do tlenoterapii OLV-C1. Główną zaletą tego modelu jest lekka waga około 5 kg., dzięki temu zabierzemy go wszędzie, dodatkowo do urządzenia została dołączona torba na kółkach ułatwiająca transport. Oprócz tego urządzenie może poszczycić się doskonałymi parametrami zbliżonymi do koncentratora stacjonarnego. Stężenie tlenu w urządzeniu wynosi co najmniej 90% przy przepływie 1 l/min, możliwość regulacji tlenu od 1 do 5 l. Koncentrator generuje niski poziom hałasu wynoszący 40 dB, dzięki temu jest bardzo cichy. Zasilanie w tym modelu możliwe jest z 3 źródeł: zasilacz sieciowy, baterie, adapter samochodowy, dzięki temu koncentrator działa w każdych warunkach. Koncentratory mobilne to idealna propozycja dla osób, będących w rozjazdach, które wymagają tlenoterapii, dzięki mobilności urządzenie może być zawsze tam gdzie Ty.

Nasz działa zawiera koncentratory jak i również akcesoria zapasowe typu nawilżacze, filtry antybakteryjne czy akumulatory. Wciąż poszerzamy naszą ofertę o nowe produkty koncentrujące tlen oraz akcesoria.

Przejdź do góry