Strona główna » Ortopedia i rehabilitacja » Wkładki ortopedyczne

Bardzo dobre wkładki ortopedyczne

Nasze stopy są codziennie narażone na różnego rodzaju kontuzje i przeciążenia, ponieważ to one dźwigają nadmierny ciężar. Dlatego bardzo często mogą ulegać deformacji. Nieprawidłowości stóp również mogą być powodowane nieodpowiednio dobranym obuwiem. Deformacje powoduje nie tylko defekt estetyczny ale również mogą przyczyniać się do dolegliwości bólowych. Zmiany zwyrodnieniowe stóp  możemy mieć również od urodzenia związane z czynnikami genetycznymi. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z stopami, należy zasięgnąć porady specjalisty, który podejmie odpowiednie działania, w małych wadach bardzo często wystarczy noszenie wkładek korekcyjnych, odpowiednie ćwiczenia. Jednakże kiedy wady są  większe i mocno zaawansowane może okazać się niezbędne leczenie operacyjne. Dlatego, kiedy sami bądź ktoś z naszych bliskich zauważy deformacje naszego obuwia, nieodpowiednie ułożenie stóp w czasie chodzenia należy jak najszybciej interweniować. Im wcześniej zdiagnozujemy problem i wdrożymy odpowiednie leczenie unikniemy poważniejszych konsekwencji.

W naszej ofercie zamieściliśmy kilka rodzajów wkładek ortopedycznych, które skierowane są na różnego rodzaju defekty i zniekształcenia stóp. Są to wkładki korekcyjne do butów występujące w kilku rozmiarach do wyboru. Wkładki tego typu posiadają możliwość przycięcia z przodu lub z tyłu do pożądanego rozmiaru. Posiadają doskonałe właściwości wentylacyjne zapobiegające poceniu się stóp.

Supinacja pięty 

I001 Qmed to wkładki ortopedyczne, które zostały przeznaczone dla osób, u których występuje koślawość stopy, kolan oraz stępu. Mogą być również pomocne przy płaskostopiu podłużnym oraz na płaskokoślawe stopy. Wkładki przeznaczone na supinację, która objawia się w następujący sposób – pięta wykazuje ruch do zewnątrz, który z czasem może powodować nadmierne ścieranie obuwia w tej części a w konsekwencji przerodzić się w bóle stóp i kolan.

Wkładki unoszące łuk podłużny I002 i poprzeczny I003

Wkładki z przeznaczeniem na korekcję na płaskostopie podłużne i poprzeczne. Wkładki na łuk podłużny I002 to wkładki przeznaczone na korekcję płaskostopia podłużnego. Wkładki pomagają w prawidłowej korekcji stopy również zmniejszają dolegliwości bólowe. Wkładki na łuk poprzeczny I003 to wkładki przeznaczone na korekcję płaskostopia poprzecznego i haluksy, które również pozwalają kształtować stopę i minimalizować bolesność. Wkładki dostępne są w mniejszym i większym rozmiarze od rozmiaru 36 do 45.

Korekcja łuku podłużnego i poprzecznego

To rodzaj wkładek korekcyjnych w modelu I004, które zostały przeznaczone zarówno na łuk poprzeczny jak i podłużny. Płaskostopie podłużne i poprzeczne to rodzaj schorzenia, które może powodować dyskomfort w czasie chodzenia i nieprawidłowe ścieranie się obuwia. Przyczyn występowania płaskostopia podłużnego i poprzecznego jest wiele mogą to być czynniki genetyczne, niekiedy nadwaga, osłabienie wiązadeł i torebek stawowych, zmiany hormonalne itp. Obydwa schorzenia można leczyć w sposób nieinwazyjny za pomocą specjalistycznych wkładek korekcyjnych jak wkładki Qmed I004.

Wkładki supinujące stęp, łuk poprzeczny i podłużny I005

Bardzo dobre wkładki supinujące stęp, ruch poprzeczny i podłużny. Są to wkładki, które pozwalają korygować te 3 rodzaje schorzeń. Ich noszenie także przeciwdziała dalszemu postępowi choroby. Ich głównym zadaniem jest podparcie wewnętrzne części pięt, co również zapobiega koślawości kolan. Noszenie tego rodzaju wkładek pozwala na korekcję płaskostopia podłużnego i poprzecznego. Ten rodzaj wkładek polecany jest w korekcji wad postawy u dzieci i osób dorosłych, również stosowane na kolana koślawe, pozapalne kolana koślawe pourazowe, również na kolana artrotyczne a także z niestabilnością przyśrodkową.

Supinacja stępu i unoszenie łuku poprzecznego I006

To kolejny rodzaj wkładek z przeznaczeniem do korekcji wad stóp na płaskostopie poprzeczne oraz supinacje stępu. Są to wady, które występują u dzieci i osób dorosłych. Płaskostopie w wielu przypadkach można efektywnie leczyć poprzez zastosowanie właśnie wkładek korekcyjnych. Dodatkowo ten model został przeznaczony na supinację stępu. Tego typu nieleczone schorzenia mogą powodować nadmierne ścieranie się obuwia ale także dolegliwości bólowe, warto jak najszybciej podjąć leczenie.

Na supinację stępu i płaskostopie podłużne I007

Są to również wkładki ortopedyczne Qmed przeznaczone na supinację stępu i płaskostopie podłużne. Ich zastosowanie pozwala na korekcję i zmniejszenie bólu. Supinacja jest to rotacja zewnętrzna lub odwracanie części kończyny do części zewnętrznej, która prowadzi do nadmiernego ścierania się obuwia, w przypadku zaawansowania schorzenia mogą pojawiać się bóle stóp, kolan. Wczesne podjęcie działań korekcyjnych pozwoli na prawidłowe ustawienie stopy i zmniejsza ścieralność obuwia.

Wkładki korekcyjne dla dzieci Memo

Na korekcję stóp dla dzieci odpowiednie będą wkładki ortopedyczne Memo. Wkładki Memo to asortyment dedykowany dla dzieci w różnym wieku. Dostępne są w rozmiarach 0d 22 do 39. Są to wkładki pozwalające na korekcję stóp i kolan, wkładki tego typu polecane na supinację typu korytkowego. Ich zastosowanie pozwala na prawidłowe osadzenie tyłostopia i sródstopia. Pozwalają również na odpowiednie kształtowania się sklepienia poprzecznego i podłużnego. Wkładki Memo oprócz działania korekcyjnego zapewniają wygodę w czasie chodzenie.

Przejdź do góry