Strona główna » Opieka nad chorym » Higiena, pielęgnacja, kosmetyki

Kosmetyki i środki pielęgnacyjne dla osób chorych

Opieka nad chorym to dział, który ma na celu pomóc osobom opiekującym się chorymi o ograniczonej mobilności bądź osobami starszymi w domu, w szpitalach i innych specjalistycznych placówkach. Sprawowanie opieki nad osobą obłożnie chorą jest dużym wyzwaniem dla chorego i opiekuna, ponieważ często wymaga cierpliwości, zaangażowania i przede wszystkim siły.

Osoba chora powinna zachowywać odpowiednią higienę, która nie zawsze jest możliwa jak w przypadku zdrowego człowieka. Niekiedy stan choroby i warunki nie pozwalają na kąpiel czy prysznic. W tym dziale mają Państwo możliwość nabyć kosmetyki i środki pielęgnacyjne dla osób chorych.

Wiemy jak trudna i pracochłonna bywa opieka nad chorym, również mamy świadomość o dyskomforcie pacjenta, który znajduje się w takiej sytuacji. Dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy kategorię pod nazwą: higiena, pielęgnacja, kosmetyki, tutaj chcielibyśmy zaprezentować specjalistyczne kosmetyki pomagające w zachowaniu odpowiedniej higieny w czasie długotrwałej choroby.

Kosmetyki myjąco – pielęgnacyjne dla osób chorych

Tego typu produkty również być wygodne w zastosowaniu przez opiekunów osób chorych. Niewątpliwie takie są produkty pielęgnujące: Seni Care, to wiodąca na rynku marka posiadająca pielęgnacyjno – ochronny asortyment kosmetyczny.

W naszej ofercie znajdą Państwo: pianki i kremy myjące np. Seni Care 3w1, kremy ochronne z argininą, z tlenkiem cynku, przeznaczone na zrogowaciały naskórek, balsamy, emulsje nawilżające do skóry suchej oraz żele aktywizujące.

Szczególnie polecane dla osób obłożnie chorych są kremy myjące, których nie trzeba spłukiwać wodą, resztki kremu usuwa się za pomocą ręcznika lub bawełnianej szmatki, (krem myjący Seni Care 3w1). Innym bardzo często stosowanym preparatem jest żel aktywizujący, który pobudza skórę chorego, poprawiając krążenie krwi, to doskonałe rozwiązanie dla osób przewlekle chorych nie poruszających, których skóra jest niedotleniona.

Produkty Seni Care

Produkty Seni Care skutecznie myją pozostawiając skórę dłużej świeżą, nawilżają oraz regenerują naskórek, znacznie szybciej niż zwykłe kosmetyki z drogerii. Aby ułatwić mycie chorego, proponujemy również stosowanie specjalistycznych produktów typu: myjki higieniczne, (posiadamy myjki zawierające w składzie mydło, myjki podfoliowane i niepodfoliowane), śliniaki z kieszonką, ręczniki higieniczne oraz czepek do mycia głowy bez użycia wody, to również specjalistyczny produkt ułatwiający zachowanie odpowiedniej higieny podczas choroby, przydatny również w dalekiej podróży i tam gdzie ograniczony jest kontakt z wodą.

Pielęgnacja i higiena osoby chorej

Skuteczne w myciu i odświeżaniu skóry są również chusteczki nawilżające, które nie powodują podrażnień, mające w składzie właściwości pielęgnujące, tutaj polecamy produkty z linii Seni Care, również dla dzieci i dorosłych. Chusteczki w kilku wygodnych opakowaniach. Mamy nadzieję, że nasze specjalistyczne produkty myjące i pielęgnacyjne pozwolą Państwu dopasować odpowiednie produkty kosmetyczne do indywidualnych potrzeb. Tworzenie niniejszej podkategorii, miało na celu ułatwić pracę opiekunom a ich podopiecznym pozwolić na większy komfort podczas choroby.