Strona główna » Stabilizatory, ortezy, tejpy » Stabilizatory, ortezy, temblaki, kamizelki

Rehabilitacja po urazach i operacjach

Kontuzje i złamania to częste urazy narządu ruchu z jakimi na co dzień mają styczność chirurdzy i ortopedzi. Wypadki mogą przydarzyć się każdemu w najmniej spodziewanym dla nas momencie również liczne choroby pozostawiają po sobie powikłania, które wymagają leczenia chirurgiczno – ortopedycznego.

W zależności od rozległości i miejsca urazu często niezbędna jest rehabilitacja. Czasami to proces krótkotrwały jednak w poważniejszych urazach wymaga długotrwałej systematycznej rehabilitacji w postaci ćwiczeń lub noszenia sprzętów rehabilitacyjnych. Z naszej strony chcielibyśmy ułatwić Państwu drogę powrotu do sprawności fizycznej sprzed choroby czy urazów.

Oferta produktów medycznych, które przyśpieszają proces rehabilitacji

Dlatego stworzyliśmy gamę sprzętów i urządzeń jak; stabilizatory, ortezy, temblaki, kamizelki stawu barkowego.

Stabilizatory stosowane najczęściej w przypadku złamań, zwichnięć, różnego typu uszkodzeń w zapaleniach ścięgien i w zwyrodnieniach. Można podzielić je na kilka rodzajów ze względu na przeznaczoną część ciała np. stabilizatory na bark, łokieć, nadgarstek. I tak polecamy stabilizator na bark, stabilizator obojczyka.

Stabilizatory barkowe zostały zaprojektowane w ergonomiczny sposób tak aby podczas noszenia zapewnić użytkownikowi komfort i wygodę. Prezentowane przez nas stabilizatory nie powodują dyskomfortu związanego z uwieraniem ramienia i uciskiem na klatkę piersiową.

Większość stabilizatorów nadgarstkowych została wykonana w innowacyjnej technologii – CoolMax AIRPRENE z neoprenu. Lekki materiał pozwalający skórze oddychać zapewniając odpowiednią cyrkulację krwi ułatwiającą proces leczenia np.stabilizator stawu barkowego (SP-206) – prawy.

Stabilizator stawu łokciowego

Dla osób potrzebujących solidnego stabilizatora na łokieć proponujemy stabilizator stawu łokciowego – zapinany – elastyczna taśma, który wykonany został z materiałów elastycznych dopasowujących się do łokcia doskonale stabilizujących staw. Również mamy coś dla osób nadmiernie forsujących staw łokciowy np. tenisiści, wspinacze górscy to stabilizator łokcia tenisisty (SP-G-2060).

Stabilizatory łokciowe ograniczają odczuwalność bólu, chronią staw oraz sąsiadujące z nim ścięgna i mięśnie przyspieszają proces leczniczy. Jeżeli w grę wchodzi uraz i ból nadgarstka to również przygotowaliśmy bogatą ofertę stabilizatorów przeznaczonych na nadgarstek. Są to ortezy stabilizujące kciuk i nadgarstek zapewniając pełną stabilizację stawu nadgarstka, śródręcza oraz kciuka.

Stabilizator nadgarstka

Stabilizator nadgarstka najczęściej polecany przy przeciążeniu i zesztywnieniu nadgarstka, bardzo dobrze łagodzi skutki urazów i zwyrodnień. W tej kategorii dostępne stabilizatory: stabilizatro nadgarstka z taśmą – neoprenowy, elastyczny stabilizator nadgarstka i śródręcza (SP-2040) również stabilizator krótki i długi – elastyczny.

Również w ofercie posiadamy solidne stabilizatory na staw kolanowy na odciążania, ochronę i przed powstawaniem dalszych urazów w stawie kolanowym. Bardzo dobrze wzmacniają staw oraz mają działanie profilaktycznie. Niektóre z stabilizatorów umożliwiają regulację siły kompresji np. elastyczny stabilizator stawu kolanowego SP-260K, który z łatwością można dopasować do własnych potrzeb.

Proponujemy także neoprenowy stabilizator stawu kolanowego otwarty oraz neoprenowy stabilizator stawu kolanowego SP-203 z technologią CoolMax AIRPRENE. zwiększającą cyrkulację krwi ułatwiającą gojenie się. Proponujemy także stabilizator stawu skokowego bucik.

W sklepie również ortezy na na staw kolanowy, rzepkę, orteza nadgarstka i kciuka z szyną aluminiową, stabilizator – orteza stawu skokowego a także neoprenowa orteza rzepki stabilizująco – odciążająca. Wszystkie ortezy sprawdzą się w stabilizacji i ochronie stawów po różnych nadwyrężeniach, urazach, skręceniach, także po zerwaniu ścięgien np. Achillesa, po operacjach, w leczeniu przeprostu oraz w schorzeniach reumatycznych.

W tym dziale chcielibyśmy także zaprezentować ortezy na rzepkę, niewielkie stabilizatory w dobrej cenie. Dostępne w uniwersalnych rozmiarach. Szczególnie zalecane dla osób mających problemy zapaleniem więzadła rzepki, podwichnięciach i hipermobilności bliższego stawu strzałkowo-piszczelowego oraz przy zespole rzepkowo-udowym. Nasz asortyment stabilizująco ochronny występuje w kilku rozmiarach, które można dopasować do własnej potrzeby.

Do produktów stabilizujących możemy także zaliczyć temblaki. Temblaki przeznaczone są do podtrzymywania i unieruchamiania kończyny górnej. Najczęściej stosowane w przy zwichnięciach po zdjęciu gipsu oraz innych kontuzjach. Polecamy temblaki na każdą porę roku. np. w porze letniej sprawdzi się temblak DELUXE siatkowy, który zapewni stałą cyrkulację powietrza podczas letnich upałów. Również temblak z miękkim naramiennikiem DELUXE SP – 2198 na chłodniejsze dni. W ofercie znajdą Państwo także kamizelkę stabilizująca staw barkowy.

Kamizelka stawu barkowego stosowana przy unieruchamianiu stawu po zabiegach operacyjnych. Niezastąpiona dla osób z urazami w obręczy barkowej. Mamy nadzieję, że ten bogaty asortyment produktów w niniejszej kategorii pozwoli Państwu przejść trudny okres jakim jest rehabilitacja pourazowa zapewniając komfort i wygodę.

Przejdź do góry