Strona główna » Inhalacje i tlenoterapia » Akcesoria do inhalacji

Akcesoria do inhalacji

Inhalatory to urządzenia przeznaczone do wykonywania inhalacji. Istnieją różnego rodzaju inhalatory, które wymagają zastosowania pomocniczego asortymentu do działania. Dlatego ten dział poświęciliśmy w całości tego typu produktom medycznym. Znajdą tutaj Państwo produkty typu maski do inhalowania dla dzieci i osób dorosłych, ustniki, zestawy do inhalacji, smoczki, komory inhalacyjne, dreny tlenowe. Również znaleźć tutaj można irygatory do nosa czy filtry wymienne do inhalatorów.

Dobra maska do inhalacji i dren tlenowy

Maseczki do inhalacji to najpopularniejszy rodzaj asortymentu stosowany z inhalatorami stacjonarnymi. Pozwalają na wygodę w czasie inhalacji, tutaj mają Państwo wybór maseczek przeznaczonych dla dzieci i osób dorosłych. Dla małych dzieci, które nie mogą stosować maseczek inhalacyjnych dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie smoczka inhalacyjnego jak np. smoczek z dziurami Gess. Innym rozwiązaniem w procesie inhalowania jest zestaw do inhalacji z ustnikiem. Są to najpopularniejsze produkty wykorzystywane w inhalacjach. Do masek najczęściej wymaga się połączenia drenowego, który może znajdować się w zestawie jednak jeżeli takiego nie ma to można zakupić go osobno. Dreny tlenowe posiadają różne długości i zazwyczaj standardowe połączenia pasujące do większości urządzeń inhalujących na rynku. Odpowiednio długi dren tlenowy to ułatwienie dla chorego, w bliskiej okolicy którego nie musi stać inhalator lub inne tego typu urządzenie.

Jak zapewnić sobie skuteczniejszą i wydajniejszą inhalację?

Skuteczną i wydajną inhalację zapewniają nam specjalistyczne zestawy do inhalowania jak np. Andy Flow czy Andy Med. Istnieją inhalatory, które w zestawie posiadają tego rodzaju końcówki, jednak nie wszystkie dlatego tego typu zestawy można dokupić samodzielnie.

W naszej ofercie dostępny jest zestaw Andy Flow jest to tzw. rozpylacz, który posiada 3 końcówki z literowym oznaczeniem, każda z nich przeznaczona została na inny odcinek układu oddechowego. Nasadka z oznaczeniem A przeznaczona została do inhalowania górnych dróg oddechowych, nakładka B stosowana w terapii odcinka tchawiczo – oskrzelowego z kolei nasadka C pozwala na inhalowanie dolnych dróg oddechowych. Ten rodzaj zestawu dedykowany do inhalatorów w modelu: Med200 takich jak: CX, CX AeroKid, CX1 miniMED, CX2SpeedyMed, C1 AirBox. Niewątpliwie jedną z zalet jest możliwość dostosowania tempa nebulizacji w zależności od zastosowania nakładki.

Innym podobnym rodzajem dodatkowego zestawu inhalującego jest zestaw AndyMed Evo, który również pozwala na wydajną i błyskawiczną inhalację również posiada 3 specjalistyczne nakładki. Uznawany za jeden z lepszych zestawów do inhalowania pozwala na szybkie inhalowanie 1 ml na minutę.

Tuby do inhalowania – komory inhalacyjne

Będąc przy inhalowaniu warto również wspomnieć o tubach inhalacyjnych, które również możemy znaleźć pod nazwą komory do inhalowania czy spejsery. Są to tuby, które w znacznym stopniu ułatwiają prowadzenie inhalacji z zastosowaniem leków z inhalatorów ciśnieniowych. Szczególnie polecane dla dzieci, które bardzo często mają problemy z wdechem dlatego stosowanie inhalatorów proszkowych sprawia im bardzo dużą trudność. Również sprawdzą się dla osób starszych, które z kolei mają osłabioną funkcję wdechu, tuba pozwoli im na efektywniejsze leczenie i co ważne ograniczy straty leku. Warto również stosować tuby, ponieważ ograniczają powstawaniu chorób jamy ustnej, pleśniawek, nadżerek, grzybic itp.

Filtry wymienne do inhalatorów 

Do inhalatorów stosuje się również filtry, które należą do asortymentu wymiennego. Posiadając na stanie inhalator należy pamiętać aby systematycznie wymieniać filtry, ponieważ to one chronią przed wnikaniem bakterii, drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń. Tylko sprawnie działający system pozwoli nam na bezpieczną i skuteczną inhalację. Wymianę filtrów zaleca się w zależności od częstotliwości użytkowania sprzętu lub też po upływie czasu określonego przez producenta w instrukcji.

Irygatory do nosa na katar i przeziębienie oraz pikflometry dla astmatyków

W tym dziale umieściliśmy również asortyment typu irygatory do nosa czy pikflometry. Irygatory to niewielki sprzęt, który służy nam do irygacji nosa, zatok nosowych stosowany bardzo często przy przeziębieniach, zatkanych zatokach, i innych dolegliwościach. Z kolei pikflometry przeznaczone zostały do pomiaru szczytowego przepływu wydechowego (PEF) oraz natężenia objętości wydechowej w 1 sekundzie (FEV1).Wyróżniamy pikflometry ręczne i elektroniczne obydwa znajdą Państwo w tym dziale dla dzieci i dorosłych.

Nieustannie pracujemy nad poszerzaniem naszej oferty tak aby zapewnić Państwu szeroką gamę asortymentu ułatwiającego proces inhalacji. Nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji pomogą w doradztwie najlepszego asortymentu wymiennego do inhalatorów również winnego sprzętu medycznego.

Przejdź do góry