Strona główna » Opatrunki specjalistyczne » Pozostałe opatrunki

Pozostałe opatrunki

Dział pozostałe opatrunki to dział zawierający asortyment w postaci materiałów opatrunkowych, innych niż tradycyjne bandaże, gaziki, plastry powszechne stosowane w jednostkach medycznych czy warunkach domowych. W tej kategorii umieściliśmy specjalistyczne opatrunki przeznaczone do zastosowania w wojsku, opatrunki na oparzenia czy opatrunki na większy wysięk ran. Opatrunki tego typu będą pomocne na różne rodzaje ran jak rany z bardzo dużym wysiękiem, rany po oparzeniach, przeszczepach itp. Wciąż jednak pracujemy nad poszerzeniem naszej oferty i z czasem będą mogli Państwo znaleźć tutaj większą ilość asortymentu opatrunkowego.

Specjalistyczne opatrunki wojskowe

Opatrunki dla wojska nieco różnią się od zwykłych bandaży i gazików. Są to opatrunki, zwykle bardzo chłonne, ponieważ przeznaczone zostały na rany o większym wysięku krwi, rany postrzałowe. Są to zazwyczaj opatrunki o właściwościach pyłoodpornych, pakowane szczelnie. Z wojskowych opatrunków mamy typ A i W. Opatrunek typu A i W został przeznaczony na rany postrzałowe klatki piersiowej, które charakteryzuje duży wysięk krwi. Są to opatrunki, głównie skierowane do specjalistycznych placówek wojskowych, na poligony i w czasie zagrożeń wojennych. Mogą być także stosowane przez inne służby porządkowe jak policja oraz inne specjalistyczne służby, które pracują w trudnych warunkach z narażeniem zdrowia i życia.

Okrągłe plastry na oko

W tym dziale znajdą Państwo również plastry o okrągłym kształcie, które bardzo często będą pomocne dla osób, mających rany w takich miejscach jak oko, jego okolica. Okrągły kształt również lepiej dopasowuje się do takich części ciała jak kolana, łokcie, czy inne problematyczne miejsca, gdzie zwykłe plastry się odklejają. Plastry głównie zostały przeznaczone na rany o średnim wysięku. Posiadają specjalistyczną włókninę, która nie przywiera do rany, również nie pozostawiają nieestetycznego kleju na powierzchni. Są to plastry fixopore, które można zakupić na sztuki jak i również w większej ilości.

Bardzo chłonne opatrunki na rany

W tym dziale znajdą Państwo również bardzo chłonne opatrunki na rany jakimi są plastry Elastoporsteril. To rodzaj opatrunków przeznaczonych na rany o średnim i mniejszym wysięku. Opatrunki tego typu posiadają chłonny wkład i co ważne nieprzywierający do rany, samoprzylepny. Bardzo dobrze dopasowują się do każdej części ciała z hipoalergicznym klejem. Opatrunki Elastopor Steril należą do opatrunków jałowych, odpowiednie do zastosowania na różnego rodzaju rany i skaleczenia. Występują w kilku rozmiarach do wyboru.

Opatrunki na rany oparzeniowe 

Oparzenia niestety należą do jednych z bardziej bolesnych ran, które należą do ran trudno gojących się. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie specjalistycznych opatrunków, które pomogą nam w gojeniu się ran. Takimi są opatrunki z parafiną Paraffinet. To opatrunki posiadające w składzie parafinę, która zapobiega wysuszaniu naskórka oraz pozwala utrzymać odpowiednią wilgoć wewnątrz rany. Przeznaczone na rany po oprzeniach, miejscach po przeszczepach skórnych i pobraniach. Plastry parafinowe zapewniają bardzo dobrą wentylację i co ważne mogą być stosowane z innymi lekami przeciwbólowymi. Plastry występują w kilku rozmiarach, dzięki temu można dopasować je do rozległości rany.

Niniejszy działa poświęcony specjalistycznym opatrunkom może być przydatny dla każdego z nas. Nie zawsze jednak tego typu asortyment znajdziemy w aptekach czy innych sklepach medycznych, dlatego my wychodzimy na przeciw naszym klientom wybierając różnego rodzaju asortyment, który nie zawsze jest ogólnodostępny. Oprócz tego rodzaju opatrunków w naszym sklepie znajdą Państwo inne rodzaje materiałów opatrunkowych.

Przejdź do góry