Strona główna » Stabilizatory, ortezy, tejpy » Kliny i osłony na haluksy, wkładki

Haluksy – podstawowe informacje

Haluksy uznawane dziś za jedną z chorób cywilizacyjnych są bardzo bolesnym schorzeniem. W początkowej fazie można nie odczuwać objawów, jednak wraz z postępem choroby nasila się ból i dyskomfort w obrębie stopy. Haluksy- koślawy paluch to deformacja stawu śródstopno –paliczkowego palucha, która charakteryzuje się jego bocznym odchyleniem.

Częściej ten bolesny problem dotyczy kobiet co nie wyklucza go również u mężczyzn, oni tez borykają się z haluksami. Należy pamiętać, że haluksy to zwyrodnienie, które nie jest właściwie leczone ma charakter postępujący. Narastanie bólu może również potęgować noszenie nieodpowiedniego obuwia.

Jak radzić sobie z bolesnymi konsekwencjami przy haluksach?

Jest to możliwe tylko i wyłącznie poprzez leczenie operacyjne lub stosowanie odpowiednich ochraniaczy i sprzętów na haluksy. Całkowite wyeliminowanie haluksów nie zawsze jest możliwe często nawet po zabiegach tworzą się nowe.

Kliny i osłony na haluksy – oferta i cena

Przy korekcji i bolesności haluksów można wspomagać się odpowiednim asortymentem medycznym. Do których należą osłony na haluksy, seperatory palucha koślawego, aparaty do ćwiczeń na haluksy, wkładki sylikonowe, podpiętki oraz kliny. Zastosowanie powyższych sprzętów pozwala eliminować ból i zatrzymuje postęp choroby.

Na przykład osłony na haluksy chronią stopę przed mikro urazami oraz minimalizują ocieranie się skóry o obuwie. Posiadamy taki produkt jak silikonowa osłona z seperatorem na haluksy Hallucare, osłona na haluksy z wkładką żelową.

Aparat na haluksy – koślawy paluch

Bardzo dobrą propozycją na haluksy – koślawy paluch jest również aparat na haluksy o działaniu profilaktycznym. Jego zadaniem jest przywrócenie prawidłowego położenia palucha poprzez zastosowanie pasków o odpowiedniej elastyczności. Pasek stabilizujący w aparacie odpowiada za poprawę krzywizny stopy wpływając na odpowiednie jej ułożenie – łuk. Aparat również zmniejsza bolesność i dyskomfort występujący podczas chodzenia.

Także posiadamy sprzęt do ćwiczeń – aparat na haluksy halufit. Zapobiegający powstawaniu haluksów, chroni przed stanami zapalnymi pozwala również eliminować bolesność.

Wkładki sylikonowe

Dla osób, którym towarzyszą bóle stóp, opuchlizna a szczególnie dla diabetyków polecamy doskonałe wkładki silikonowe. Wkładki z silikonu z formułą SILICATIVE. Zapobiegające przenoszeniu niewielkich wstrząsów na stopy, kostki, kolana, biodra oraz kręgosłup. Dodatkowo posiadają wentylacyjne otwory zapobiegające potliwości stóp. Ulgę przy koślawości palucha przynieść również mogą silikonowe kliny między palcowe zmniejszające tarcie między palcami. Pozwalają na prawidłowe przywrócenie właściwego położenia palca znacznie poprawiając komfort podczas chodzenia. Pomocne przy zachodzeniu palca na palec sąsiadujący.

W ofercie także silikonowa podkładka metatarsalna SP-I-909. Która skutecznie zapobiega powstawaniu płaskostopia, modzeli i haluksów. Dzięki właściwemu ułożeniu śródstopia a także wytworzeniu łuku poprzecznego stopy. Produkty w tej kategorii są sprawdzonym asortymentem ochronnym i zapobiegającym deformacją stopy i palców. Posiadają również niezbędne dla bezpieczeństwa certyfikaty medyczne.

Przejdź do góry