Strona główna » Rodzic i dziecko » Opieka nad dzieckiem

Opieka nad dzieckiem

W dziale opieka nad dzieckiem znajdą Państwo szeroki asortyment między innymi takich produktów jak: inhalatory, neublizatory dla dzieci, aspiratory do nosa, termometry (dotykowe, bezdotykowe), szczypce do usuwania kleszczy, gaziki do dezynfekcji, smoczki na butelki, podkłady higieniczne, podkłady poporodowe dla mam.

Inhalatory – nebulizatory dla dzieci

Inhalatory, neublizatory dla dzieci to bardzo pomocne sprzęty medyczne w chorobach dróg oddechowych. Lek w tym przypadku podaje się drogą wziewną za pomocą tzw. wziewów z inhalatora. Tego typu metoda jest bardziej efektywna – działa szybciej w samym ognisku choroby, ograniczając efekty niepożądane.

Inhalatory niezastąpione są w leczeniu: przewlekłych chorób górnych dróg oddechowych: nieżyty nosa, gardła, krtani, alergiczne i niealergiczne. Sprawdzają się w przewlekłych i nawracających zapaleniach zatok, rozstrzeniach oskrzeli, chorobach płuc, w pneumocystozie, mukowiscydozie, przy astmie oskrzelowej, pomocne również w grzybicach układu oddechowego.

Inhalatory i neublizatory są przede wszystkim wygodne w zastosowaniu dla dzieci i rodziców. Prawidłowe użycie neublizatora podczas wdechu daje gwarancję wchłonięcia się całej dawki leku, co przyspiesza efekty leczenia niezwykle istotne dla malutkich dzieci. Z kolei inhalator działa szybko przynosząc natychmiastową ulgę.

Termometry bezdotykowe dla dzieci

Termometry to kolejna propozycja dla maluchów, którą możemy Państwu zaprezentować. Termometry dotykowe i bezdotykowe, wysokiej jakości to bezpieczne dla dzieci urządzenia do pomiaru temperatury. Podwyższona temperatura to jeden z objawów gorączki u dzieci, który niesie ze sobą najczęściej prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji wirusowej lub bakteryjnej.

Gorączka u malucha to duży stres dla rodziców szczególnie tych stawiających pierwsze kroki w macierzyństwie. W określeniu tej prawidłowej i nieprawidłowej temperatury niezastąpione są termometry, stworzone specjalnie dla najmłodszych: (termometry do ucha i czoła, termometry bezdotykowe).

Opieka nad dzieckiem przez mamę

W kategorii opieka nad dzieckiem również pamiętaliśmy o mamach, które sprawują najważniejszą rolę w opiekowaniu się dzieckiem zaraz po porodzie. Mamy również potrzebują odrobiny komfortu i wygody również dla siebie, dlatego też niezbędnymi produktami dla mam będą podkłady poporodowe w okresie połogu oraz podkłady higieniczne, które mogą być stosowane przez mamy w higienie osobistej i do przewijania dzieci.

W niniejszej kategorii znajdą Państwo również smoczki dla dzieci przeznaczone na butelki NUK. Smoczki wyróżniające się niesamowitą miękkością, optymalnie dopasowujące się do jamy ustnej dziecka. Szczypce do usuwania kleszczy, które mogą się wydawać mało istotne, a jednak bardzo często pomocne w usuwaniu kleszczy u małych dzieci.

Dzieci są szczególnie narażone na atak kleszczy, podczas zabawy czy spacerów na świeżym powietrzu. Ugryzienie przez kleszcza bywa bardzo niebezpieczny szczególnie u małych dzieci i niesie ze sobą ryzyko zakażenia boreliozą, powodującą szereg powikłań. Dlatego tak istotna jest szybka reakcja i pomoc w przypadku usunięcia kleszcza, jest to możliwe tylko posiadając odpowiedni sprzęt taki jak nasze szczypce do usuwania kleszczy.

Jeżeli nie mamy dobrych szczypiec to najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ nieprawidłowe usunięcie kleszcza przy użyciu nieodpowiednich narzędzi bez dezynfekcji może wyrządzić jeszcze większą szkodę na ciele dziecka. Wiemy, że dzieci wymagają szczególnej troski, dlatego też dla nich wybieramy produkty spełniające niezbędne normy medyczne, które są bezpieczne i pomagają w skutecznym leczeniu.

Przejdź do góry