Strona główna » Opieka nad chorym » Pojemniki na tabletki, akcesoria

Pojemniki na tabletki

Pojemniki na tabletki, akcesoria to nowa kategoria produktów w naszym sklepie. Tutaj umieściliśmy kilka naszym zdaniem bardzo istotnych i pomocnych produktów. Dla osób, które muszą z przyczyn zdrowotnych przyjmować leki codziennie lub przez określony czas. A mianowicie są to kasetki lekowe, w których można przechowywać tabletki. Ale oprócz tego rozgniatarki do leków pozwalające uzyskać postać proszku z tabletki. Jak i również gilotyna do przecinania tabletek na mniejsze części. Zapewne nie wszyscy wiedzą, że nawet istnieją tego typu przyrządy. Jednak są one bardzo pomocne i ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Na przykład kasetki lekowe z podziałem na dni tygodnia czy pory dnia to doskonała forma przechowywania leków dla osób, które przyjmują leki codziennie czy w wyznaczonych porach dnia. Dzięki takiej kasetce odpowiednio wcześniej możemy posegregować swoje tabletki i mieć je zawsze pod ręką. Takie kasetki są nie tylko przydatne w domu ale także w pracy, podróży. Także idealnie sprawdzą się w placówkach szpitalnych, opiekuńczych gdzie leki przygotowuje personel lub opiekun.

Kruszenie tabletek

Kolejnym bardzo przydatnym przyrządem jest rozkruszarka do leków, która pozwala nam na rozgniatanie tabletek do postaci proszku. Postać proszku pozwala na szybkie spożycie leku oraz jego lepsze wchłanianie się. Rozgniatarka jest bardzo przydatna dla osób, które nie potrafią z przyczyn zdrowotnych samodzielnie połknąć tabletek. Szczególnie osoby chore czy starsze mają z tym problem ale także dzieci. Ogólnie bardzo wiele osób boi się połykać tabletek większych rozmiarów w obawie przed zakrztuszeniem się. Rozkruszarka może być także przydatna kiedy dawkujemy leki zwierzętom. A więc ten niewielki i niedrogi przedmiot pozwala nam na uzyskanie w szybki sposób z twardej tabletki postaci proszku. Kolejnym przydatnym produktem jest gilotyna do tabletek. To również niewielki przyrząd, który jest pomocny w dawkowaniu leków. Dzięki takiej gilotynie możemy w szybki i łatwy sposób przyciąć tabletkę na równe części. Jest to bardzo pomocne dla osób, które muszą przyjmować tabletki w połówkach. Bardzo często zdarza się, że przepisane tabletki nie są zalecane do brania w całości. I lekarz każe taką tabletkę np. podzielić na pół jedna połówka może być przepisana rano a druga np. wieczorem. I wtedy musimy samodzielnie podzielić taką tabletkę co nie jest tak łatwe i oczywiste jakby się mogło wydawać. Bardzo ciężko jest dokładnie podzielić tabletkę nie mając takie gilotynki. Większość osób używa noża co niestety nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ można się skaleczyć a dodatkowo tabletka nie będzie podzielona z dokładnością. Co również może niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Dlatego ważne jest aby podział tabletki był równy a w tym pomoże nam tania gilotyna. Gilotyna do tabletek jest bardzo łatwa w zastosowaniu dla każdego nawet starszych osób.

Urządzenie do przecinania tabletek

Prezentowane w tej kategorii produkty są bardzo tanie a zarazem bardzo przydatne w każdym domu. Ponieważ zawsze w rodzinie ktoś przyjmuje leki na stałe albo w czasie choroby lub też konkretne suplementy leków. Które to trzeba posegregować, czasami rozgnieść do postaci proszku a czasami dokładnie przepołowić. Tak więc te niewielkie i niedrogie sprzęty powinny znaleźć się w każdym domu.

Przejdź do góry