Ortezy

Niewiele jest osób, które chociaż raz w życiu nie doświadczyły jakiego urazu czy kontuzji w mniejszym lub większym stopniu. Niekiedy konsekwencje mogą być bardziej uciążliwe i wymagają leczenia lub rehabilitacji. W tym celu można zastosować stabilizatory lub ortezy w zależności od tego co zaleci lekarz specjalista.

Stabilizatory stosowane są częściej na mniej kłopotliwe urazy przede wszystkim do zabezpieczenia stawów po przebytych kontuzjach w procesie rehabilitacji lub łagodniejszych złamaniach. Z kolei orteza zalecana jest w poważniejszych kontuzjach i złamaniach, po operacjach, które wymagają dłuższej rekonwalescencji.

Głównym zadaniem ortezy jest stabilizacja stawów i grupy mięśni oraz ochrona przed przeciążeniem i nadwyrężeniem, zalecana w leczeniach przeprostów i schorzeń reumatycznych.

Oferta i cena ortez

Dział, który przygotowaliśmy dla Państwa obejmuje wyroby medyczne – ortezy z zastosowaniem na liczne kontuzje, odciążenie stawów jak i również ochronę przed postępem urazowym oraz stabilizację.

Orteza, która ma pomóc powinna charakteryzować się solidnym wykonaniem, zapewniać doskonałą stabilizację i również posiadać właściwości lecznicze. Dlatego też do naszej oferty wybraliśmy przetestowane i najlepsze specjalistyczne produkty, które ułatwiają rehabilitację i sprawny powrót do zdrowia.

Orteza na nadgarstek, kolano, stawu skokowego

Znajdą Państwo u nas ortezy między innymi na nadgarstek krótką i długą, ortezę kciuka aluminiową. W ofercie także ortezy na staw kolanowy otwarte i zamknięte oraz te z przeznaczeniem na rzepkę, nowoczesne ortezy z zegarami oraz tutory. Ortezy na nadgarstek, które doskonale sprawdzają się w stabilizacji i rehabilitacji to np. długa orteza nadgarstka SP-879 lewa również prawa – SP-878, która wykonana została w specjalistycznej technologii MultiCeramic.

Jest to technologia stosowana w produktach najlepszej jakości. Posiada efekt termiczny, który odpowiada za podniesienie temperatury ciała, tym samym wspomaga proces leczenia. Wytworzone wewnątrz ciepło odpowiada za cyrkulację krwi, która łagodzi i przyspiesza efekt gojenia. Kolejną specjalistyczną formułą jest Far Infrared Rays, ta z kolei posiada właściwości poprawy siły wchłanialności wilgoci odprowadzając ją ze skóry na zewnątrz. Co zapewnia większy komfort użytkowania. Również zastosowana w ortezie tkanina posiada funkcję antybakteryjną, nie powodującą podrażnienia i występowania reakcji alergicznych.

Na kolano polecamy solidne i bardzo skuteczne ortezy zegarowe, a mianowicie ortezę stawu kolanowego (SP-2800) i (SP-2900) – z zegarami. Są to innowacyjne sprzęty stosowane w rehabilitacji po ciężkich urazach, złamaniach czy operacjach, polecane w niestabilności oraz RZR- Reumatoidalnym Zapaleniu Stawów. Również posiadają nowoczesne technologie jak MultiCeramic i Infrare Rays. Dodatkowo ten rodzaj ortezy zegarowej umożliwia regulację konta zginania i prostowania kończyny. To dzięki zastosowaniu zegarów, co zapewnia doskonałą wygodę podczas poruszania się.

Orteza na rzepkę i staw skokowy

Kolejną grupą są ortezy na staw kolanowy oraz rzepkę i staw skokowy. Na staw skokowy doskonała będzie orteza stawu skokowego SP-3021, to orteza gwarantująca bardzo dobre zabezpieczenie stabilizujące, dzięki zastosowaniu paneli bocznych wyścielonych pianką. Wyposażona w obustronne zawiasy poruszające się lekko zapewnia pełne jednopłaszczyznowe zgięcie stopy.

Ten rodzaj zalecany jest dla wszystkich, którzy uprawiają aktywność fizyczną z bardzo dużą częstotliwością Jeżeli chodzi o ortezy na staw kolanowy, to również w ofercie sprawdzone i solidne ortezy z osłoną np. orteza stawu kolanowego (SP-G-703), skutecznie zabezpieczająca staw poprzez zastosowanie fiszbin bocznych, także w technologi MultiCeramic. oraz orteza otwarta stawu kolanowego (SP-871) – tkaninowa.

Stabilizacja stawu kolanowego

Na staw kolanowy pomocne również są tzw. tutory przeznaczone na urazy w obrębie kolanowym. Tutory sprawdzą się w leczeniu zaburzeń rzepkowych, zwichnięć i występujących po nich następstw, bolesnych ucisków kolanowych, zaburzeniach reumatycznych, przy ochronie rzepki, stawów zranionych lub narażonych na zranienia. Sprzęty bardzo dobrze odciążają stawy kolanowe, rzepkę, wzmacniając wiązadła poboczne, zapobiegają także przerostowi oraz pomagają w niestabilności stawu kolanowego.

Na stabilizację rzepki polecamy neoprenową ortezę stabilizator rzepki SP-5650. Wszystkie nasze ortezy są medycznymi wyrobami, które zapewniają skuteczną stabilizację i pomagają powrócić do sprawności sprzed choroby. To nowoczesne sprzęty ze specjalistycznymi technologiami zapewniającymi jeszcze skuteczniejszy sposób rehabilitacji niż tradycyjne ortezy dostępne na rynku. W ofercie posiadamy także stabilizatory i temblaki. Zapraszamy do zakupu.

Przejdź do góry