Strona główna » Odzież medyczna i lecznicza

Odzież medyczna i lecznicza

Odzież medyczna i lecznicza to dział poświęcony specjalistycznej odzieży, która posiada właściwości lecznicze. Odzież lecznicza skierowana jest przede wszystkim dla osób, które chcą czuć się komfortowo i zadbać o swoje zdrowie. Tutaj głównie znajdą Państwo część odzieży, do której należą skarpetki medyczne z bawełny i wiskozy bawełnianej. Jednak z czasem pojawi się również inny asortyment w postaci odzieży medycznej wykazujący zdrowotne działanie. Więc zapraszamy do bycia na bieżąco z naszą stroną sklepu medycznego. Skarpetki medyczne skierowane zostały przede wszystkim dla osób, które mają problemy z nadmierną potliwością stóp, nieodpornością na ucisk, problemy krążeniowe, cierpiące na różnego rodzaju choroby jak np. stopa cukrzycowa. Ten rodzaj skarpetek powstał z specjalistycznych materiałów, które zapewniają im doskonałe właściwości wentylacyjne, ograniczające również powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Skarpetki medyczne posiadają właściwości lecznicze ale także zapewniają doskonałe uczucie komfortu podczas chodzenia. Są to skarpetki dedykowane zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Skarpetki bezuciskowe

Posiadamy 2 rodzaje skarpetek Deomed Cotton i Deomed Bamboo. Skarpetki Deomed Cotton posiadają specjalistyczną strukturę, która jest bezuciskowa, dzięki temu sprawdzą się dla osób nieodpornych na ucisk, z problemami krążenia krwi. Skarpetki będą także odpowiednie dla osób mających problemy z nadmierną potliwością stóp, ograniczają powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Materiał również wykazuje właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Noszenie tego rodzaju skarpetek wpływa na większy komfort w czasie chodzenia, ponieważ zapewniają większe uczucie świeżości oraz suchości przez dłuższy czas. Produkt został wykonany z naturalnej bawełny zawierającej, aż 72 procent, pozostałe składniki to poliamid 25 % oraz elastan 3%. Oferujemy duży wybór pod względem kolorystki oraz rozmiarów.

Skarpetki bambusowe

Skarpetki Deomed Bamboo to również skarpetki wykazujące właściwości lecznicze. Ten rodzaj skarpetek posiada w składzie wiskozę bambusową w 78 procentach, pozostałe składniki to polamid i elastan. Wiskoza bambusowa pozwala pochłonąć nadmiar wilgoci, tym samym zmniejszyć potliwość stóp, zapewniając skórze swobodny oddech. Skarpetki bambusowe polecana są dla osób cierpiących na cukrzycę, niewydolność żylną, osób z tendencją do grzybic. Nieuciskający ściągacz będzie odpowiedni dla osób z wrażliwą skórą cierpiących również na atopowe zapalenie skóry. Materiał jest wyjątkowo miękki i delikatny w dotyku co również wpływa na większy komfort w czasie chodzenia. Tutaj również mamy bardzo duży wybór jeżeli chodzi o rozmiary i warianty kolorystyczne.

Skarpetki medyczne to odzież, którą powinien nosić każdy z nas, ponieważ oprócz właściwości leczniczych zapewniają wygodę podczas codziennego chodzenia. Nie są to wcale dużo droższe skarpetki niż zwykłe bawełniane, ich cena jest podobna. Warto również zwrócić uwagę na trwałość materiału, który pozwala na dłuższe ich użytkowanie. Odzież medyczna do dział nad, którym cały czas pracujemy aby w niedalekiej przyszłości wprowadzić nowe produkty w postaci odzieży o właściwościach zdrowotnych.

Przejdź do góry