Strona główna » Ortopedia i rehabilitacja » Piłki, taśmy, maty, pętle, przyrządy do ćwiczeń

Piłki rehabilitacyjne, maty, taśmy, pętle

Piłki rehabilitacyjne, maty, taśmy, pętle wydawać by się mogło, że to asortyment przeznaczony dla klubów fitness. Jednak ten rodzaj produktów bardzo często bywa wykorzystywany również w ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

Piłki rehabilitacyjne to doskonałe narzędzia, które pozwalają ma rozwój motoryki ciała, pomagają w korekcji wad postawy wzmacniając mięśnie kręgosłupa.

Piłka rehabilitacyjna polecana jest również na bóle pleców, mięśniowe kostno-stawowe oraz po licznych urazach i zabiegach. Piłki do ćwiczeń przyczyniają się do ogólnej poprawy koordynacji ruchowej i kondycji fizycznej niekiedy pomagają w walce z nadwagą. Istnieje szereg pozytywnych właściwości wynikającej z ćwiczeń przy użyciu piłki rehabilitacyjnej.

Piłki do ćwiczeń dla kobiet w ciąży

Piłki rehabilitacyjne także polecane dla kobiet w ciąży dla rozluźnienia i ćwiczenia mięśni. Systematyczne ćwiczenia z piłką podczas ciąży pomagają eliminować bóle również pozytywnie wpływają na przebieg porodu.

Piłki do rehabilitacji, które prezentujemy to sprawdzone i certyfikowane wyroby medyczne o mocnej konstrukcji.

Piłki rehabilitacyjne dla dzieci

W naszej ofercie możemy polecić piłki rehabilitacyjne dla dzieci i dorosłych oraz uniwersalne dla wszystkich. Dobrą propozycja dla najmłodszych będzie piłka do skakania dla dzieci, która może być wykorzystywana podczas zabawy i ćwiczeń.

Piłki do ćwiczeń w naszym sklepie mogą Państwo nabyć w kilku rozmiarach i kolorach oraz różnym kształcie. Bardzo dobre i powszechnie stosowane są piłki do ćwiczeń znanej firmy medycznej Armedical np. piłka do ćwiczeń rehabilitacyjna Classic.

Idealne dla osób potrzebujących dodatkowego masażu okażą się piłki rehabilitacyjne masujące z wypustkami. Piłka rehabilitacyjna masująca oprócz głębokiego relaksu poprawia krążenie krwi.

Jeżyki – piłki rehabilitacyjne z kolcami – kolczatka

Polecamy także piłki rehabilitacyjne z kolcami – jeżyki w szerokiej gamie rozmiarów. Piłki jeżyki – kolczatki wykorzystywane w rehabilitacji są doskonałym przyrządem masującym. Jeżyki rehabilitacyjne pozwalają niwelować napięcie mięśni, pozytywnie wpływają na krążenie.

Piłka rehabilitacyjna z kolcami głównie stosowane w ćwiczeniach rąk (palców), również kończyn dolnych w obrębie łydek i ścięgien. Ten niewielki przyrząd masujący jeżyk – kolczatka może być stosowany w masażu całego ciała.

Rehabilitacja – taśmy do ćwiczeń, gumy

W ćwiczeniach ogólnorozwojowych i rehabilitacji często stosowane są taśmy do ćwiczeń. Taśmy inaczej nazywane gumami coraz częściej możemy spotkać w klubach fitness.

Ćwiczenia z wykorzystaniem naszej taśmy Oppo Band pozwalają wzmocnić osłabione mięśnie brzucha, ramion, nóg itp. Również stosowanie taśmy Band przy odpowiednich ćwiczeniach przyczynia się do korekcji wad postawy.

Taśmy rehabilitacyjne do ćwiczeń podobnie jak piłki rehabilitacyjne poprawiają koordynację ruchową. Poza tym ćwiczenia z taśmą bardzo urozmaicają aktywność fizyczną, dzięki temu mamy pewność, że nie znudzą się tak szybko.

Prezentowane przez nas taśmy rehabilitacyjne występują w kilku rozmiarach a każdy z nich odpowiada innej sile nacisku. To bardzo istotna kwestia podczas wyboru produktu. Jeżeli jesteśmy początkujący w ćwiczeniach z taśmą to polecamy wybrać kolor czerwony zapewniający niewielki opór.

Dla osób średnio zaawansowanych odpowiednia będzie taśma zielona. Z kolei dla tych, którzy mają już doświadczenie z taśmami możemy zaproponować kolor niebieski na duży – znaczny opór.

W tej kategorii znajdą Państwo również wybór sprzętu rehabilitacyjnego takiego jak: rotory do ćwiczeń mechaniczne i automatyczne oraz przyrząd do ćwiczeń pętla Glissona. Wyciąg rehabilitacyjny Pętla Glissona to przyrząd umożliwiający rehabilitację zapewniającą odciążenie części stawowych, które znajdują się w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa.

Pętla Glissona polecana jest dla osób, cierpiących na schorzenia neurologiczne np. drętwienia kończyn, sztywność karku, uciski na naczynia krwionośne, szumy uszne itp. schorzenia.

Wyciąg rehabilitacyjny stosowany w szpitalach, gabinetach rahabilitacyjno – ortopedycznych może być również wykorzystywany w domu. Co ważne, montaż wyciągu można zamontować z łatwością bez konieczności przebudowy pomieszczenia. Solidna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo przy obciążaniu.

Rotory rehabilitacyjne do ćwiczeń to specjalistyczne sprzęty rehabilitacyjne stosowane w rehabilitacji kończyn dolnych i górnych. Rotor rehabilitacyjny jest pomocniczym sprzętem, który pozwala odzyskać sprawność ruchową, szczególnie po niedowładach spowodowanych udarami, wypadkami i innych zaburzeniach neurologicznych. Wykorzystywanie rotora pomaga uniknąć zaniku mięśni u chorej osoby, znacznie poprawiając ruchomość stawów i wzmacniając jego kondycję fizyczną. Dodatkowo stymuluje pracę układu nerwowego i krążeniowego.

Te sprzęty rehabilitacyjne można podzielić na rotory mechaniczne i automatyczne. W naszej ofercie rotor do rehabilitacji z licznikiem oraz przyrząd do rehabilitacji – rotor do ćwiczeń bez licznika. Przydatnym urządzeniem rehabilitacyjnym podczas choroby może być podpora pod plecy umożliwiająca choremu stabilne siedzisko w łóżku. Nasza propozycja to szeroka podpora pod plecy – zagłówek firmy AR220.

Przejdź do góry