Kamizelki ortopedyczne

Kamizelki i temblaki są podobnymi produktami stabilizującymi, jednak różnią się nieco konstrukcją. Kamizelka ARmedical ze względu na zastosowany w niej materiał, pozwala na indywidualne dopasowanie do ciała pacjenta. Poza tym kamizelka stanowi doskonałe zabezpieczenie przed urazami mechanicznymi.

Oferta kamizelek ortopedycznych

W naszej ofercie kamizelka (SP-2181) stawu barkowego – kamizelka na bark. Kamizelki ortopedyczne polecane są po licznych kontuzjach w obrębie kończyn górnych, szczególnie w kontuzji obojczyka, ramienia oraz złamaniach w obrębie obręczy barkowej, w złamaniach górnej kości ramieniowej bez przemieszczenia w zwichnięciach oraz skręceniach stawu barkowego czy łokciowego.

Kamizelka barkowa SP-2181 również stosowana jest w procesie leczniczym chorób zapalnych i uszkodzeń stożka rotatorów tzw. zespołu mięśnia nadgrzbietowego. Polecana także przy licznych zwyrodnieniach. Kamizelkę wykonano z wysokiej jakości ultralekkiej pianki obszytej po obu stronach miękką tkaniną, zapewnia to doskonały komfort podczas noszenia. Dodatkowo kamizelka naramienna ARmedical posiada specjalistyczną formułę, która dokładnie odprowadza wilgoć na zewnątrz, zapewniając stałą cyrkulacje powietrza. Budowa kamizelki pozwala na idealne dopasowanie jej do każdej sylwetki. Specjalistyczne rzepy pomimo ciągłego odklejania i przyklejania stanowią solidne zapięcie nie ulegające zniszczeniu.

Kamizelka naramienna usztywniająca kończynę – ARmedical

Kamizelka naramienna ARmedical jest uniwersalna można zastosować ją zarówno na prawą i jak lewą kończynę. Kamizelkę należy dobierać indywidualnie, w tym celu powinno się zmierzyć swój obwód wokół klatki piersiowej. Dostępne rozmiary kamizelki ARmedical SP 2181, to: S: 60 -70cm; M: 70 – 80cm; L: 80 – 90cm; XL: 90 – 105cm, XXL: 105 -120cm; XXXL: 120-135cm. Kamizelki nie powinno stosować się na otwarte rany, również przy występujących egzemach skórnych, a także po wcześniejszym zastosowaniu substancji rozgrzewających np. maści czy żelu. Istotne jest to, że w przypadku zabrudzenia kamizelkę można ją prać, jednak należy przestrzegać zaleceń producenta, a mianowicie zaleca się pranie ręczne. Również nie poleca używać się wybielaczy i innych środków mogących uszkodzić materiał np. chlor.

Kamizelka ortopedyczna pourazowa

Kamizelka ortopedyczna stanowi idealne zabezpieczenie przed powstawaniem kolejnych urazów, bardzo dobrze stabilizują zmienione chorobowo miejsce, a co najważniejsze przyspieszają proces leczniczy i w znacznym stopniu eliminują ból.

Kamizelki podobnie jak wszystkie nasze produkty są certyfikowanymi wyrobami czy urządzeniami medycznym. Nasza oferta obejmuje tylko i wyłącznie sprawdzone produkty w tym przypadku kamizelki. Które oprócz funkcji leczniczej pozwalają na zachowanie najwyższej jakości komfortu. Polecamy także inne produkty stabilizujące np. temblaki, stabilizatory na palec, kolano, nadgarstek, ortezy oraz inny asortyment medyczny. Cały czas pracujemy nad poszerzaniem naszej oferty i będziemy wzbogacać ją o nowe produkty w tym dziale o kamizelki ortopedyczne. Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty i licznych promocji na wybrane produkty medyczne.

Przejdź do góry