Stabilizatory

Stabilizatory to produkty do medycznego zastosowania w przypadku występowania różnego rodzaju urazów. Najczęściej ich przeznaczenie obejmuje: złamania, zwichnięcia, stany zapalne ścięgien. Równie często wykorzystywane po rekonstrukcjach wiązadeł w przypadku niestabilności stawów. Także przy rehabilitacji wykorzystuje się stabilizator w korekcji wad postawy.

Zastosowanie stabilizatora

Systematyczne stosowanie stabilizatorów pozwala powrócić do sprawności przed urazem, mają działanie kojąco – łagodzące, doskonale odciążają stawy. Dzisiejsze stabilizatory to produkty zawierające nowoczesne formuły, które w jeszcze lepszy sposób eliminują ból.

Oferta stabilizatorów ortopedycznych

Nasz asortyment obejmuje szeroki wybór produktów stabilizujących, do których należą: stabilizatory przeznaczone na palec, na nadgarstek i kciuk, stabilizatory stawu łokciowego, obojczyka. Również w ofercie stabilizatory na staw skokowy, staw kolanowy oraz opaski podrzepkowe. Mamy bardzo duży wybór stabilizatorów przeznaczonych na nadgarstek, które stanowi doskonałe zabezpieczenie przed dalszym postępem urazowym.

Tutaj możemy wyróżnić stabilizator nadgarstka i kciuka (SP-226) – w technologii neoprenowej z wygodnym zapinaniem na rzep, który odpowiada za prawidłowe umiejscowienie i wygodne ściąganie oraz zakładanie. Do wyboru stabilizatory nadgarstkowe długie i krótkie.

Dla osób trenujących, szczególnie mężczyzn możemy polecić stabilizator łokcia tenisisty SP-G-2060, wygodny i co najważniejsze doskonale stabilizujący łokieć. Jeżeli potrzebują Państwo stabilizacji w obrębie palów i związanych z nimi schorzeń to również mamy tego typu produkty.

Należą do nich: stabilizatory na palec z gąbką, aluminiowe stabilizatory z szyną, stabilizator palcowy z taśmą czy stabilizator palca – aparat Stacka (AR-060) – powszechnie stosowany w niewielkich urazach. Dla lepszej stabilizacji polecamy aluminiowy stabilizator (AR-063). Są to wygodne produkty stabilizujące.

Stabilizacja kolana

Do stabilizacji kolana posiadamy stabilizatory otwarte i zamknięte. Wybór należy do Państwa w zależności od preferencji i schorzenia. Kiedy jest wymagany niewielki stopień stabilizacji w lekkich urazach można zastosować stabilizator elastyczny SP-260K. To niedrogi produkt, który jest stosowany bardziej profilaktycznie dla sportowców i osób uprawiających aktywność fizyczną.

W przypadku skuteczniejszego usztywnienia pomocny okaże się stabilizator stawu kolanowego SP-6620 – neoprenowy. To doskonały wyrób stabilizujący kolano i staw kolanowy, ograniczający bolesność, stanowi ochronę przed kontuzjami. Również w popularnej technologii Neoprene.

Elastyczny stabilizator stawu skokowego

W ofercie także dostępny jest elastyczny stabilizator stawu skokowego i stabilizator stawu skokowego bucik. Wybrane przez nas produkty stabilizujące pozwalają na poprawę zdrowia, zapewniając komfort poruszania się w trakcie leczenia i po zabiegach operacyjnych. Warto wspomnieć o zastosowaniu nowoczesnej technologii Neoprene, którą posiadają dostępne tutaj niektóre produkty. To innowacyjna formuła, odpowiadająca za szybszy efekt leczniczy poprzez wzrost cyrkulacji krwi. Ma istotne znaczenie w redukcji bólu. Mamy nadzieję, iż wybrane przez nas produkty stabilizujące pomogą Państwu powrócić to szybkiego stanu zdrowia i cieszyć się pełną sprawnością. W ofercie także dostępne ortezy, zapraszamy do zakupu.