Sprzęt ratowniczy

Sprzęt ratowniczy jak sama nazwa wskazuje to sprzęt wykorzystywany w ratowaniu życia, stosowany w ratownictwie medycznym również może być wykorzystywany przez każdego z nas. Na sprzęt ratowniczy składa się różnego rodzaju asortyment przeznaczony do profesjonalnego jak i również domowego zastosowania. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy dział, w którym można znaleźć sprzęt ratowniczy w postaci profesjonalnych resuscytatorów, kołnierzy ratowniczych, masek, pulsoksymetrów, noży ratowniczych, nożyczek czy latarek. Nasz dział staramy się systematycznie powiększać aby mogli mieć Państwo jeszcze większe możliwości wyboru najlepszych produktów. Do takich bez wątpienia należą resuscytatory przystosowane do prowadzenia wentylacji oddechowej dla pacjentów, którzy wymagają zastąpienia lub wspomagania funkcji oddechowych. Tutaj znajdą Państwo resuscytatory dla niemowląt, dzieci, osób dorosłych. Posiadamy resuscytatory wykonane z różnych materiałów jak silikon czy PCV.

Bardzo dobre kołnierze ratownicze Ambu Redi oraz maski do resuscytacji

Wybraliśmy sprzęt, który od lat doskonale sprawdza się na rynku. Są to najlepsze kołnierze ratownicze od amerykańskiego producenta Ambu Redi Ace pozwalające na doskonałe zabezpieczenie poszkodowanego w czasie transportowania. Są to nowoczesne kołnierze dla dzieci i osób dorosłych z regulacją stopni, niewidoczne dla promieni rentgenowskich. Do profesjonalnego sprzętu również dołączyliśmy maski ratownicze LMA oraz maski resuscytacyjne CPR i CPR Ambu oraz niewielką maseczkę m2, którą powinien mieć przy sobie każdy z nas, niekiedy może pomóc uratować życie nam czy komuś z naszych bliskich. Jest to mała maska z ustnikiem, która zmieści się w każdej kieszeni. Warto mieć to na uwadze i pamiętać, że stosowanie maseczek podczas czynności resuscytacyjnych zapobiega zakażeniom krzyżowym.

Jaki nóż ratowniczy wybrać i dla kogo?

Tutaj znajdą Państwo szeroki wybór noży ratowniczych stosowanych najczęściej przez ratowników medycznych, strażaków, służby wojskowe. Są to noże najczęściej wyposażone w specjalistyczne ostrze pozwalające na cięcie różnego rodzaju materiałów, również do cięcia pasów w razie wypadku komunikacyjnego. Oprócz profesjonalnego zastosowania noże sprawdzą się dla zwykłych użytkowników, miłośników survivalu, biwakowych podróży. W ofercie także karty ratownicze z różnymi funkcjami i chusteczki dekontaminacyjne przeznaczone do neutralizacji gazu. Tutaj również znajdą Państwo nożyczki medyczne, które zawsze powinniśmy mieć w apteczce pierwszej pomocy przydatne do cięcia materiałów i opatrunków. Jeżeli jesteśmy przy sprzęcie ratunkowym to warto również mieć zawsze w samochodzie latarki ratownicze, które oprócz dobrej jakości oświetlenia oferują nam dodatkowe funkcje jak nóż, młotek do tłuczenia szyb. Koc ratunkowy tzw. folia NRC może być również przydatna dla każdego kto często podróżuje lubi wyprawy biwakowe czy górskie. Posłużyć może do ogrzania lub ochłodzenia ciała w zależności od strony jaką zastosujemy, a także jako materiał izolacyjny podłoża.

Na stłuczenia i skaleczenia zimne okłady, sztuczne lody w spray’u czy suchy lód?

Niekiedy podczas upadków, wypadków na ciele pojawiają się stłuczenia, skaleczenia czy różnego rodzaju obrzęki na, które w szybki sposób możemy zastosować sztuczny lód w spray’u czy suchy lód do aktywowania. Są to produkty, które przynoszą natychmiastową ulgę dla dzieci i dorosłych. Bardzo często stosowane w nagłych wypadkach, niezastąpione przez sportowców i amatorów różnych dyscyplin sportowych. Przydatne w domu zwłaszcza w przypadku małych dzieci, które często podczas zabawy narażone są na różne stłuczenia czy skaleczenia. Zaletą tego rodzaju produktów jest łatwość i szybkość użytkowania. Tutaj znajdą Państwo także okłady ciepło-zimno do zastosowania w terapii ciepłem lub zimnem. Kompresy zimno-cieple pozwalają leczyć różnego rodzaju schorzenia od bólów migrenowych, menstruacyjnych po dolegliwości reumatyczne i wiele innych.

Przejdź do góry