Strona główna » Inhalacje i tlenoterapia » Koncentratory tlenu
  • OLV-5 Oterapia to wysokiej klasy sprzęt przeznaczony do koncentracji tlenu. Jest to urządzenie koncentrujące tlen uznawane za jedne z najmniej zawodnych koncentratorów tlenu na rynku. Warto zwrócić uwagę na nieprzeciętną wydajność aparatu pozwalającą na otrzymanie nawet 5 litrów tlenu na minutę. A co istotne to jego zawartość procentowa nie spada poniżej 90%. Takie parametry osiągają jedynie wysokiej klasy urządzenia do koncentracji tlenu. Dodatkowe funkcje ułatwiają korzystanie z aparatu tlenowego np. czytelny podświetlany ekran LCD, włącznik czasowy czy wskaźnik spadku tlenu oraz napięcia sieciowego. Aparat tlenowy Oterapia OLV-5 wyróżnia bardzo wysoka żywotność określana nawet na 50000 godzin roboczych. Nasz model dostarcza wysokoprocentowy tlen bez względu na ustawienie przepływu, max. stężenie dawkowanego tlenu przez koncentrator może wynosić 96%. Jest to bardzo prosty w zastosowaniu aparat tlenowy, który wystarczy podłączyć do zasilania i ustawić odpowiedni przepływ. Sprzęt koncentrujący wykorzystywany w profesjonalnych placówkach, sprawdza się zarówno jako urządzenie koncentrujące tlen dla całej rodziny. Solidna konstrukcja z uchwytami i kółeczkami pozwala na swobodne przemieszczanie koncentratora w wybrane miejsce. Gwarancja jaką oferuje producent to okres 24 miesięcy. Do zestawu zostały dołączone niezbędne akcesoria umożliwiające przeprowadzenie sesji tlenowej, części są wymienne więc w przypadku zużycia mogą Państwo dokupić nowe.  
  • OLV-C1 to lekki aparat tlenowy na akumulator uznawany za jeden z najlepszych w klasie podróżnych koncentratorów tlenowych. Polecany dla osób wymagających tlenu w podróży, urządzenie daje możliwość zasilania przez baterie, zasilacz sieciowy oraz adapter samochodowy, dlatego można użytkować go w każdych warunkach. Niewielkie wymiary i waga pozwalają na swobodę przenoszenie sprzętu. Doskonałe parametry zbliżone do urządzeń stacjonarnych pozwalają na przeprowadzenie skutecznej tlenoterapii w podróży. Stężenie tlenu w aparacie wynosi co najmniej 90% przy przepływie 1 l/min. Urządzenie zapewnia bardzo cichą pracę ok 40 dB. Cichy koncentrator tlenowy OLV-C1 z możliwością regulacji przepływu tlenu od 1 do 5 l/ min. W zestawie znajdą Państwo niezbędne akcesoria do przeprowadzenia  terapii tlenowej, które są wymienne. Również baterie, adapter samochodowy i sieciowy oraz wygodną torbę - wózek do transportowania koncentratora. Urządzenie do koncentracji tlenu objęte zostało 2 letnią gwarancją od producenta. Sprzęt polecany dla całej rodziny w skutecznej  tlenoterapii.
  • Tani aparat tlenowy w wersji o niedużych wymiarach OLVC1 to dobry i niedrogi koncentrator tlenowy. Ten model zachwyci nie jedną osobę, która poszukuje niedrogiego i niedużego koncentratora w rozsądnej cenie. Aparat zyskuje duże uznanie i cieszy się popularnością na rynku ze względu na lekką wagę oraz doskonałe parametry techniczne. W tym niewielkim urządzeniu zawarto wszystko co potrzebne do wykonania tlenoterapii w domu lub innym pomieszczeniu (w pracy, podczas urlopu itp.). Aparat do koncentracji tlenu został również wyposażony w czytelny panel na którym wyświetlane są wszystkie parametry pracy. Dodatkowo w tym modelu mamy możliwość użycia wbudowanego timera aby samodzielnie ustawić czas pracy. Na uwagę zasługuje także niski poziom hałasu poniżej 40 db zwiększający tym samym komfort tlenoterapii. Warto także wspomnieć o bardzo dobrym przepływie tlenu z możliwością samodzielnej regulacji. Urządzenie do tlenoterapii zapewnia doskonałą czystość tlenu wynoszącą od ≥90% przy przepływie 1 l/min. Te wszystkie parametry wpływają na wysoką jakość urządzenia. Dodatkowo warto wspomnieć o trwałości poszczególnych komponentów mających realny wpływ na większą żywotność urządzenia.
  • Bardzo dobry pulsoksymetr na palec YK-80a, to niewielkie urządzenie przeznaczone do badania i monitorowania parametrów życiowych pacjenta. Służy głównie do mierzenia saturacji potocznie mówiąc wysycenia krwi tlenem. Pulsoksymetry przeznaczone dla profesjonalnego zastosowania w jednostkach medycznych w klinikach, szpitalach, w ratownictwie itp. oraz przez lekarzy pierwszego kontaktu. Pulsoksymetry służą także do rejestracji częstotliwości pracy serca, czyli pulsu. Model naszego pulsoksymetra YK – 80 to niedrogi pulsoksymetr stosowany przez wyspecjalizowane personel medyczny jak i również zwykłych użytkowników do prawidłowego pomiaru saturacji. Polecany także do badania dla pacjentów korzystających z tlenoterapii za pomocą koncentratorów tlenu. Pulsoksymetry napalcowe stosowane bywają także przez osoby uprawiające sport zwłaszcza ten bardzo wysiłkowy. Jest to bardzo wygodny przenośny pulsoksymetr, który uruchamia się automatycznie po umieszczeniu w nim palca. Wynik wyświetlany jest natychmiastowo. Pulsoksymetr dostępny w 3 kolorach do wyboru: żółty, niebieski, różowy.
  • Tani nawilżacz do koncentratora tlenu w modelu OLV - 5 to niezbędny asortyment do zastosowania w koncentratorach tlenu. Zadaniem takiego podajnika jest odpowiednie nawilżenie tlenu, który ma być podany pacjentowi. Aby dozownik spełniał swoją funkcję powinien pochodzić ze sprawdzonego źródła medycznego. W składzie nie może również zawierać niebezpiecznych substancji toksycznych. Takim wyrobem jest prezentowany w tej ofercie dozownik przeznaczony do koncentratora tlenu w modelu OLV – 5. Nawilżacza został wyposażony w niezbędne otwory, które umożliwiają bezpieczne podłączenie do koncentratora. Pojemność pojemnika standardowa. Nawilżacz tlenu posiadający przezroczystą strukturę, wyposażony w pokrywkę. Zastosowanie tego rodzaju nawilżacza wraz z koncentratorem zapewnia komfortowe warunki pracy o niskim natężeniu hałasu. W naszej ofercie również inny rodzaj podajnika to nawilżania tlenu oraz koncentratory tlenowe.  
  • Pojemnik na wodę destylowaną do koncentratora tlenu. To niezastąpiony asortyment,bez którego nie będzie prawidłowo działał żaden koncentrator tlenu. Nawilżacz montowany jest między źródłem tlenu a pacjentem. Jest to niewielki pojemnik, w którym umieszcza się określoną ilość wody, pojemność naszego nawilżacza standardowa. Pojemnik został wykonany z trwałych materiałów, które nie posiadają w składzie substancji toksycznych. Wyposażony również zawór bezpieczeństwa. Pojemnik do koncentratora tlenu zapewnia cichy tryb pracy wraz z koncentratorem. Nawilżacz do koncentratora tlenu wyposażony został w pokrywkę, kolor pojemnika przezroczysty. Standardowa pojemność nawilżacza przeznaczona do modelu koncentratora tlenu OLV-B1. Przed pierwszym zastosowaniem należy zapoznać się z instrukcją obsługi aby prawidłowo zaaplikować pojemnik. W naszej ofercie posiadamy również inne nawilżacze wody oraz koncentratory tlenu.
  • W tej ofercie prezentujemy dobrej jakości baterię – akumulator zasilający koncentrator tlenu w modelu OLV-B1. Jest to bardzo dobry akumulator, który można stosować również do przetwornicy samochodowej zasilającej inne urządzenia. Akumulator niezastąpiony w czasie każdej podróży. Bateria OLV-B1 pozwala na wydają pracę koncentratora prze godzinę maksymalnie może wydłużyć jej pracę do ok. półtorej godziny. Ładowanie akumulatora jest bardzo proste, wystarczy podłączyć go do prądu na czas ok. 4 do 5 godzin. Wskaźnik kompletnego naładowania wskazuje zielona dioda. Akumulator do koncentratora posiada 12 miesięczną gwarancję od producenta. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z instrukcją obsługi oraz warunkami przechowywania baterii. W naszej ofercie posiadamy również model koncentratora, do którego dedykowana jest niniejsza bateria. Akumulator do koncentratora to sprawdzony asortyment z certyfikatem CE.
  • Filtry do koncentratorów tlenu to niezbędne elementy bez, których urządzenie nie będzie spełniało swoich funkcji poprawnie. Filtry chronią przed wdychaniem zanieczyszczeń, przed wnikaniem drobnoustrojów, bakterii itp. Dlatego bardzo istotna jest systematyczna wymiana filtra. Dla własnego bezpieczeństwa i członków, którzy korzystają z urządzenia należy tylko i wyłącznie stosować filtry dobrej jakości od sprawdzonych producentów. Takim jest prezentowany w naszej ofercie filtr OLV-B1, który kompatybilny jest z różnego rodzaju koncentratorami tlenu. Filtr zapewnia wysoki poziom filtracji antybakteryjnej na poziomie 99,9999%. Standardowe złącze: 22F/22M, kolor przezroczysto – biały. W naszej ofercie posiadamy również inne rodzaje filtrów przeznaczone do koncentratorów tlenu, inhalatorów.
  • Butelka - nawilżacz, który prezentujemy to produkt do zastosowania wraz z koncentratorami tlenowymi. Odpowiada za nawilżenie i dozowanie tlenu przed podaniem go pacjentowi. Butelka widoczna na zdjęciu to produkt dobrej jakości, który posiada standardowe złącza dopasowujące się do większości sprzętów na rynku. W składzie dozownika nie znajdą Państwo również elementów lateksowych co czyni produkt bezpieczny, szczególnie dla osób mających uczulenie na ten rodzaj składnika. Butelka do koncentratora została wyposażona w specjalistyczny zawór, który zwiększa poziom bezpieczeństwa podczas stosowania. Pojemność zbiorniczka wynosi 350 ml, jest to standardowa opcja pojemnościowa. Ten dozownik do  koncentratora to sprawdzony produkt medyczny posiadający niezbędne certyfikaty. Posiada przezroczysty kolor z czarną nakrętką oraz oznaczeniami max. i min.      

Wydajne koncentratory tlenu

Koncentratory tlenu to dział poświęcony głównie urządzeniom koncentrującym tlen i asortymentowi niezbędnemu do ich działania jak np. nawilżacze czy dodatkowe zasilanie.

Koncentrator tlenu jako skuteczne urządzenie do tlenoterapii

Koncentratory tlenu jak sama nazwa wskazuje służą do koncentracji tlenu i podaży osobom, które wymagają tego rodzaju terapii. Najczęściej tlenoterapia przeznaczona jest dla osób, które z różnych przyczyn zdrowotnych mają problemy z oddychaniem, występuje u nich deficyt tlenowy, zalecany w wielu schorzeniach jak np. POCHP- Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc, rozedma, mukowiscydoza.

Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc

Koncentrator tlenu to urządzenie przeznaczone dla osób mających choroby układu krążenia, nowotwory, przewlekłe bóle np. migrenowe. Tlenoterapia może być także swoistą terapią leczniczą dla osób cierpiących na przewlekłe zmęczenie. Pozwoli również wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie podnosząc sprawność intelektualną, wpływa na lepszą przemianę materii, usuwa toksyny z organizmu, wykazuje również działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze.

Tlenoterapia jest również doskonałym zabiegiem dla osób żyjących w bardzo zanieczyszczonym środowisku, mającym nieustanny kontakt ze smogiem. Coraz częściej problem smogu dotyka każdego z nas zwłaszcza nasila się jesienną i zimową porą.

Terapia tlenem to same korzyści dla zdrowia człowieka

Terapia tlenem przynosi szereg korzyści dla naszego zdrowia. W niektórych przypadkach chorobowych musi być stosowana codziennie po kilkanaście godzin, natomiast w celach prozdrowotnych znaczniej krócej. Dlatego przy wyborze koncentratora należy zastanowić się do czego jest nam potrzebny sprzęt i jakie powinien mieć parametry. Ważne jest również czy koncentrator ma być mobilny czy stacjonarny.

Urządzenia koncentrujące tlen – stacjonarne i mobilne (przenośne)

W naszym dziale wybraliśmy kilka modeli urządzeń koncentrujących tlen wysokiej jakości. Dla osób, które potrzebują zastosowania koncentratora w domu czy w danej placówce medycznej polecamy stacjonarny koncentrator, który uchodzi za jeden z najlepszych na rynku mowa tutaj o OLV 5. Ten model cechuje niezawodność na tle innych popularnych modeli. Pozwala na podaż odpowiednio stężonego tlenu, z możliwością podaży nawet do 5 l tlenu na minutę, którego zawartość procentowa nie spadnie poniżej 90 %.

Przenośny aparat tlenowy

kolei dla osób, które potrzebują przenośnego koncentratora polecamy bardzo dobrej jakości urządzenie mobilne do tlenoterapii OLV-C1. Główną zaletą tego modelu jest lekka waga około 5 kg., dzięki temu zabierzemy go wszędzie, dodatkowo do urządzenia została dołączona torba na kółkach ułatwiająca transport. Oprócz tego urządzenie może poszczycić się doskonałymi parametrami zbliżonymi do koncentratora stacjonarnego. Stężenie tlenu w urządzeniu wynosi co najmniej 90% przy przepływie 1 l/min, możliwość regulacji tlenu od 1 do 5 l. Koncentrator generuje niski poziom hałasu wynoszący 40 dB, dzięki temu jest bardzo cichy. Zasilanie w tym modelu możliwe jest z 3 źródeł: zasilacz sieciowy, baterie, adapter samochodowy, dzięki temu koncentrator działa w każdych warunkach. Koncentratory mobilne to idealna propozycja dla osób, będących w rozjazdach, które wymagają tlenoterapii, dzięki mobilności urządzenie może być zawsze tam gdzie Ty.

Nasz działa zawiera koncentratory jak i również akcesoria zapasowe typu nawilżacze, filtry antybakteryjne czy akumulatory. Wciąż poszerzamy naszą ofertę o nowe produkty koncentrujące tlen oraz akcesoria.

Przejdź do góry