Strona główna » Opieka nad chorym » Baseny, bidety, kaczki, worki, miski
 • Zestaw do lewatywy (wlewnik) 1,75l

  3,30 
  Prezentujemy dobry zestaw do wykonywania lewatywy w warunkach domowych i szpitalnych. Jest to produkt niesterylny, który należy wysterylizować przed każdym zastosowaniem. Zestaw przeznaczony do jednorazowego użytku przez pacjenta. W skład zestawu wchodzi: końcówka do lewatywy, wężyk z regulacją przepływu, worek na płyn o dużej pojemności 1.75 l. Jest to tani zestaw do lewatywy najczęściej stosowany przed zabiegami chirurgicznymi, porodem jak i również w celu oczyszczenia organizmu z mas kałowych. Polecany również w zaparciach, bolesnych kolkach i innych dolegliwościach związanych z bólem brzucha. Zastosowanie lewatywy powinno skonsultować się zawsze ze specjalistą tak aby zabieg przebiegł bezpiecznie, należy również stosować tylko i wyłącznie przeznaczone do tego celu preparaty. Worek o przezroczystej strukturze z wyraźną podziałką.
 • Bardzo dobre worki do zbiórki moczu to propozycja dla jednostek szpitalnych zwłaszcza oddziałów urologicznych. Worki polecane również dla pacjentów unieruchomionych i w warunkach domowych w przypadku zaleceń specjalisty. Worki na mocz w tej ofercie to solidnie wykonany produkt medyczny o dużej trwałości, odporne na zniszczenia. Torebki na mocz są kompatybilne z różnymi rodzajami cewników również z zewnętrznymi i wewnętrznymi Foleya. Posiadają zawór spustowy poprzeczny typu T bardzo szczelny, pozwalający na szybkie opróżnianie zawartości. Worki na zbiórkę moczu w tej ofercie to produkty sterylne, wykonane z medycznego materiału PCV, nie zawierają w składzie lateksu. Pojemność worka na mocz wynosi 2 litry, długość drenu równa 90 cm. Worki wyposażone w bezzwrotną - antyrefluksyjną zastawkę zapobiegającą cofaniu się moczu do cewnika, dzięki temu minimalizują występowanie stanów zapalnych.
 • Miska nerkowata - nerka z papierowej pulpy to produkt przeznaczony do wszechstronnego zastosowania w gabinetach medycznych, kosmetycznych oraz do użytku domowego. Nerka medyczna polecana w czynnościach higienicznych i kosmetycznych. Doskonale sprawdzi się przy zabiegach dentystycznych, niewielkich interwencjach chirurgicznych. Polecana również do zastosowania domowego np. pomocna przy karmieniu chorego, może być również przydatna w podróży. Nerka medyczna została wykonana z papierowej pulpy, która jest bardzo lekka. Dodatkowo zastosowanie materiału papierowego nadaje misce wyjątkową poręczność i lekkość. Specjalistyczna pulpa papierowa zapewnia nieprzesiąkalność produktowi na poziomie kilku godzin. Miska papierowa przeznaczona do jednorazowego zastosowania. Kolor produktu szary.
 • Brak w magazynie
  Niedrogie worki na wymioty to propozycja dla wszystkich osób zmagających się z niekontrolowanym odruchem wymiotnym. Polecane do zastosowania w szpitalach, domach opieki i warunkach domowych. Torebki plastikowe pomocne również w podróży dla osób mających chorobę lokomocyjną. Torby plastikowe są bardzo wygodne w użytkowaniu dla każdego, posiadają szeroki ustnik chroniący przed zabrudzeniem. Wykonane zostały z przezroczystego materiału w niebieskim odcieniu, który ułatwia obserwację treści pokarmowej i pozwala na szybką interwencję w przypadku pojawienia się np. krwi. Dodatkowo w woreczkach na wymioty zastosowano czytelną podziałkę, pozwalającą na kontrolę ilości wymiocin, która stanowi ważną informację dla lekarza prowadzącego. Woreczki na wymioty są bardzo trwałe i łatwe w utylizacji.
 • Medyczny basen sanitarny polecany dla pacjentów w szpitalach, placówkach opiekuńczych i do użytku domowego. Basen przeznaczony dla pacjentów niepełnosprawnych niemobilnych dla, których normalne korzystanie z toalety jest niemożliwe. Produkt przeznaczony na zbiórkę moczu i kału. Nocnik dla dorosłych posiada wygodną klapkę, zabezpieczającą przed przypadkowym wylaniem się zawartości oraz chroniącą przed wydostawaniem się nieprzyjemnego zapachu. Basen sanitarny wykonany z specjalistycznego tworzywa, które ułatwia jego mycie i  czyszczenie. Basen dla chorych w estetycznym kolorze białym. W naszej ofercie posiadamy również inny asortyment medyczny do, którego należą kaczki sanitarne damskie i męskie oraz inne pomocnicze produkty dla osób niepełnosprawnych z ograniczeniami ruchowymi. Serdecznie zapraszamy do zakupu.
 • Kaczka dla kobiet plastikowa

  10,89 
  Kaczka sanitarna dla kobiet to pomocniczy sprzęt dla osób z schorzeniami układu ruchu, które mają trudności z wstawaniem z łóżka, poruszaniem się i załatwianiem swoich potrzeb w toalecie. W tym celu mogą Państwo zastosować kaczki damskie przeznaczone do zbiórki moczu. Kaczka damska posiada specjalistycznie wyprofilowaną konstrukcję przystosowaną do kobiecej sylwetki. Kaczka sanitarna została wytworzona z tworzywa, które ułatwia jej czyszczenie i dezynfekcję. Kaczka w estetycznym białym kolorze, posiada wygodny uchwyty przeznaczony do wygodnego przenoszenia. Kaczka do zbiórki moczu w wersji dla kobiet o pojemności 700 ml. W naszej ofercie mogą zakupić Państwo również inne kaczki sanitarne przeznaczone dla mężczyzn. Kaczki sanitarne dedykowane są do indywidualnego zastosowania domowego i publicznego użytku jak szpitale, domy opieki itp. placówki, w których przebywają osoby chore ze schorzeniem układu ruchu.
 • Gruszka kankowa dla dorosłych do wykonywania lewatywy w warunkach szpitalnych i domowych. Gruszka jest bezpiecznym wyrobem medycznym pod warunkiem, że jest prawidłowo zaaplikowana, a stosowanie lewatywy skonsultowane z lekarzem specjalistą. Gruszka w tej ofercie to rozmiar 9, polecany dla osób dorosłych. Tworzywo z jakiego została wykonana to elastyczna guma ułatwiająca czyszczenie i dezynfekcję po zabiegu lewatywy. Gruszka doodbytnicza przeznaczona do wielokrotnego zastosowania. Lewatywy najczęściej stosuje się przy zaparciach, kolkach oraz przed zabiegami chirurgicznymi. Należy pamiętać aby przed każdą aplikacją dokładnie wymyć i zdezynfekować gruszkę medyczną. Posiadamy również inne gruszki z kanką dostępne w kilku rozmiarach oraz gruszki z miękkim końcem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupu.
 • Bidet sanitarny dla osób niepełnosprawnych z ograniczeniami ruchowymi, może być również stosowany przez zwykłych użytkowników w czynnościach higienicznych. Bidet służy do podmywania się po czynnościach fizjologicznych. Pozwala na zachowanie higieny na odpowiednim poziomie. Bidet dla chorego standardowych rozmiarów pozwala na założenie go na każdą toaletę. Wykonany został z tworzywa ułatwiającego czyszczenie i dezynfekcję. Bidet w estetycznym białym kolorze. Bidet sanitarny dla zwiększenia wygody posiada specjalne miejsce na mydło i szampon. Bidet przeznaczony do użytku domowego i publicznego. Specjalistyczny dziubek ułatwia wylewanie wody z bidetu. W naszej ofercie znajdą Państwo również inne produkty sanitarne dla osób niepełnosprawnych ułatwiających wykonywanie czynności higienicznych jak np. basen sanitarny, kaczka męska, damska.
 • Kaczka sanitarna dla mężczyzn to doskonała propozycja dla pacjentów z ograniczeniami ruchowymi dla, których skorzystanie z tradycyjnej toalety jest niemożliwe. Kaczka w tej ofercie zaprojektowana została dla mężczyzn. Posiada specjalistycznie wyprofilowany kształt, który z łatwością przystosowuje się do męskiej budowy ciała. Kaczka do sikania wytworzona została z bardzo lekkiego materiału, który ułatwia jej przenoszenie w wygodne miejsce i zabranie w każdą podróż. Kaczka posiada specjalistyczny uchwyt pozwalający na komfortowe trzymanie w dłoni przez pacjenta. Tworzywo z jakiego została wykonana kaczka sanitarna pozwala na jej wygodne mycie i dezynfekcję. Zastosowanie kaczki sanitarnej ułatwia pacjentowi wykonanie czynności fizjologicznej w każdym momencie. Jest to również bardzo komfortowa opcja dla opiekuna. W naszej ofercie dostępne również inne kaczki sanitarne z przeznaczeniem dla kobiet. Asortyment polecany do użytku domowego oraz w szpitalach i innych jednostkach opiekuńczych.
 • Gruszka z kanką została przeznaczona do zastosowania doodbytniczego, polecana jest w wykonywaniu lewatywy przed różnego rodzaju zabiegami chirurgicznymi, w zaparciach, kolkach brzusznych itp. Jest to medyczny produkt bezpieczny w zastosowaniu z konsultacją specjalisty. Gruszka doodbytnicza polecana dla dzieci i osób dorosłych, rozmiar gruszki nr 5. Gruszka o pojemności 55 ml, kanka o długości 6,5 cm. Gruszka z kanką wykonana z miękkiego tworzywa ułatwiającego jej aplikację doodbytniczo. Kankę można swobodnie ściągnąć i wyczyścić oraz zdezynfekować. Gruszka kankowa bardzo lekka w nacisku, nie wymaga stosowania dużej siły. Jest to produkt wielokrotnego zastosowania dla indywidualnego użytkownika. Polecamy również inne gruszki z kanką w kilku rozmiarach dostępne w naszym sklepie jak i również gruszki miękkie np. do czyszczenia uszu.  
 • Wieszaki firmy Zarys to solidne produkty medyczne do zastosowania przy zawieszaniu worków na mocz. Wieszaki medyczne przeznaczone do stojaków, ram łóżkowych kwadratowych, okrągłych oraz wózków inwalidzkich. Wieszaki do worków na mocz są bezpiecznym wyrobem medycznym bez dodatku szkodliwych substancji DEPH. Produkty stanowią  solidne podtrzymanie worków na mocz, nie powodują zaginania czy łamania drenów, dzięki temu zapewniają doskonałą drożność przewodom. Wieszak w tej ofercie jest produktem niesterylnym. Wieszaki szpitalne zostały solidnie wykonane, wykazują dużą odporność na zniszczenia. Produkty w kolorze niebieskim przeznaczone do zawieszania standardowych woreczków na mocz. W naszym sklepie medycznym zakupią Państwo również woreczki na mocz dla osób dorosłych jak i również woreczki dla chłopców i dziewczynek.
 • Bardzo dobra gruszka z kanką do wykonywania lewatywy przy zaparciach, kolkach oraz przed różnego rodzaju zabiegami chirurgicznymi. Kanki polecane do zastosowania doodbytniczego dla użytkowników domowych jak i również dla szpitali i jednostek medycznych. Kanki bardzo łatwe w zastosowaniu przez każdego, aby jednak zabieg lewatywy był wykonany prawidłowo i nie zaszkodził zawsze należy zasięgnąć porady specjalisty. Który doradzi jaki roztwór najlepiej zastosować aby lewatywa była jak najskuteczniejsza. Kanka w średnim rozmiarze nr 7, polecana dla osób dorosłych, może być również stosowana przez starsze dzieci. Gruszka kankowa może być swobodnie odłączona, co w bardzo dużym stopniu ułatwia jej mycie i dezynfekcję. Kanka wykonana z miękkiego tworzywa, które ułatwia aplikację cieczy doodbytniczo, nie wymagając dużej siły nacisku. W naszej ofercie również inne gruszki medyczne z kanką i tzw. gruszki miękkie.
 • Tania nerka medyczna do wszechstronnego zastosowania, może być stosowana w gabinetach medycznych, zabiegowych, dentystycznych. Miska nerkowata polecana również w domach opieki nad pacjentem oraz w warunkach domowych. Najczęściej stosowana w czynnościach higienicznych, może być również wykorzystywana przy karmieniu, pomocna w podróży. Miska nerkowata wykonana z trwałego plastikowego tworzywa została przeznaczona do wielokrotnego zastosowania. Można ją czyścić w autoklawie w temperaturze 130 stopni Celsjusza. Miska medyczna posiada kształt nerki, wygodna w trzymaniu. Nie oddaje uczucia chłodu jak zwykłe miski metalowe. W naszej ofercie również nerki w większym rozmiarze oraz nerki z pulpy papierowej.
 • Komplet wieszaków szpitalnych 2 sztuki to propozycja skierowana do jednostek medycznych, szpitali oraz zastosowania domowego. Wieszaki medyczne zostały przeznaczone do zawieszania woreczków na mocz na stojakach, łóżkach szpitalnych  czy wózkach inwalidzkich. Wieszaki do zawieszania woreczków na mocz zostały wykonane z solidnego materiału plastikowego nadającego mu bardzo dobrą trwałość. Produkty wykonane zostały na kształt tzw. szyi łabędzia, nie powodują załamań i zagięć drenów, zapewniając im dobrą przepustowość. Są to niedrogie wieszaki szpitalne, które zostały przeznaczone na standardowe woreczki do zbiórki moczu, te również mogą Państwo zakupić w naszym medycznym sklepie. Wieszaki zostały wykonane z przezroczystego materiału.
 • Nerka medyczna to miska przeznaczona do wszechstronnego zastosowania. Jest to niedroga miska medyczna wielokrotnego zastosowania. Miska polecana w czynnościach higienicznych w gabinetach medycznych, w opiece domowej nad pacjentem. Miska nerkowa doskonale sprawdzi się w czasie podróży oraz w dla kobiet karmiących. Powstała z wytrzymałego materiału plastikowego, który jest przystosowany do czyszczenia w autoklawie w temperaturze 130 stopni Celsjusza. Miska jest bardzo lekka i poręczna. Zapewnia wygodę pacjentowi, jest przyjemna w kontakcie ze skórą nie oddaje nieprzyjemnego uczucia chłodu. Miska nerkowata wielkości 28 cm. W naszej ofercie również inne miski medyczne w rozmiarze 20 cm oraz miski z pulpy papierowej.
 • Miska do mycia głowy z prysznicem to wygodna alternatywa dla zwykłych plastikowych wanienek przeznaczonych do czynności higienicznych dla chorego pacjenta. Miska posiada dodatkową opcję, którą jest mały worek z wężykiem spełniający funkcję prysznica. Wanienka pozwala na swobodne wymycie włosów dla osób chorych, które nie mogą skorzysta z zwykłej wanny czy tradycyjnego prysznica aby wymyć głowę. Miska posiada specjalistyczne wycięcie, które umożliwia komfortowe ułożenie szyi pacjenta w czasie mycia głowy. Miska do mycia włosów wygodna do zastosowania przy łóżku, fotelu czy w innym miejscu. Ponieważ jest dmuchana i przenośna. Miska do mycia bardzo łatwa w transporcie, można zabrać ją w każdą podróż. Wanienka pomocna również przy przemywaniu pacjenta. Wanienka do mycia głowy z prysznicem pozwala na szybkie i wygodne dokonanie czynności myjących, dodatkowo nie zajmuje dużej ilości miejsca. Miska z prysznicem wykonana z tworzywa ułatwiającego jej mycie, po skończonych czynnościach można wygodnie opróżnić jej zawartość za pomocą specjalistycznego wentylka, wygodna do przechowywania.
 • Pojemnik na mocz - tulipan został przeznaczony do zbiórki moczu dla pacjentów w szpitalach, jednostkach opiekuńczych i do użytku domowego. Pojemnik w kształcie tulipana jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Dodatkowo posiada przykrywkę, która zabezpiecza przed nieprzyjemnym zapachem i przypadkowym wylaniem się moczu. Dzbanek do zbiórki moczu został wykonany z trwałego tworzywa, które można sterylizować w autoklawie w wysokiej temperaturze wynoszącej 120 stopni Celsjusza. Pojemnik może być również czyszczony przy pomocy zwykłych środków. Tulipan z wygodną podziałką, pozwalającą określenie ilości moczu. Pojemność dzbanka wynosi 2500 ml, pomieści dużą ilość moczu w ciągu doby. Tulipan na mocz w białym kolorze. Dzbanek doskonale sprawdzi się dla osób niemobilnych oraz pacjentów z ograniczeniami ruchowymi i osób w podeszłym wieku.
 • Każdy z nas zapewne nieraz w swoim życiu zmagał się z cięższym bądź lżejszym przeziębieniem, które w znacznym stopniu obniżyło jego wydajność. Nawet w takim momencie zadbanie o higienę z powodów osłabienia organizmu nie należy do najłatwiejszych czynności. A wyobraźmy sobie, co w przypadku osób ze schorzeniami układu ruchu, którym choroba nie pozwala skorzystać z tradycyjnej kąpieli czy prysznica aby umyć włosy. Prezentowana przez nas miska dmuchana to doskonały produkt pomocniczy dla chorego niemobilnego w codziennych czynnościach toaletowych jak np. mycie włosów. Dmucha wanienka do mycia włosów może również służyć do przemywania chorego w łóżku. Produkt polecany do zabrania w podróż np. pod namiot czy biwak. Posiada specjalny otwór na szyję zapewniający komfort dla pacjenta. Miska łatwa do napełnienia, dzięki specjalnemu zaworowi pozwala na szybki odpływ wody.

Przedmioty dla osób obłożnie chorych

Osoby trwale dotknięte chorobą, która w znacznym stopniu ogranicza sprawność fizyczną wymagają bardzo często opieki. Niekiedy jest to opieka ograniczająca się do podstawowych czynności, jednak czasami wymaga nawet pomocy w czynnościach fizjologicznych. Zarówno dla jednej jak i drugiej strony nie jest to łatwa sytuacja, ponieważ wymaga ingerencji w sferę intymną. Warto jednak zostawić wszystkie obawy i uczucie wstydu na bok, ponieważ choroba nie wybiera i może przydarzyć się każdemu. W tym dziale zgromadziliśmy dla Państwa przedmioty dla osób obłożnie chorych.

Artykuły pomocne dla osób starszych

Dla osób obłożnie chorych i starszych wymagających produktów pomagających w codziennej toalecie. Stworzyliśmy specjalną ofertę, która obejmuje bogaty asortyment między innymi takich produktów jak: niedrogie bidety, kaczki damskie i męskie, baseny sanitarne. Również posiadamy specjalistyczne produkty takie jak: wieszaki do worków na mocz, woreczki na mocz, gruszki do lewatywy, worki na wymioty, miski nerkowate – nerka jednorazowa.

Codzienne czynności toaletowe

Polecamy też bidety plastikowe, które stanowią doskonały asortyment higieniczny. Pomocne podczas codziennych czynności toaletowych, wygodny w podmywaniu, ponieważ jest przenośny i lekki. Posłuży również w podróży, szczególnie biwakowych. W naszej ofercie plastikowy bidet sanitarny do podmywania – na WC. Kolejnymi produktami, na które należy zwrócić uwagę są kaczki sanitarne. Dziś tradycyjną metalową kaczkę zastępują produkty plastikowe jak: plastikowa kaczka damska i męska oraz wygodne pojemnik na mocz tulipan. Taki asortyment pozwala na wygodę zarówno dla pacjenta jak i opiekuna. Dodatkowo plastik jest bardziej komfortowy niż metal w zestawieniu ze skórą człowieka, bez efektu zimna.

Plastikowe miski do przemywania twarzy

W czasie choroby przydatne bywają również miski nerkowate – nerka jednorazowa wykorzystywane wszechstronnie np. do przemywania twarzy. Również miski – wanienki do mycia włosów, łatwe w stosowaniu produkty, zapewniające utrzymanie włosów i skóry głowy w czystości nawet w bardzo ciężkich przypadkach chorobowych. Niezwykle przydatne mogą okazać się sprzęty do wykonywania lewatywy. Tutaj również postaraliśmy się wybrać wygodny i sprawdzony asortyment stosowany w wielu placówkach medycznych taki jak: gruszka do lewatywy z kanką – kanka odbytnicza oraz zestaw do lewatywy- wlewnik. Produkty, które mają służyć w codziennych czynnościach higienicznych i toaletowych powinny spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinny posiadać ergonomiczny kształt dopasowujący się do anatomicznej budowy człowieka oraz wymiary zarówno szerokość jak i waga powinny być optymalnie wyważone.

Najwyższej jakości asortyment dla obłożnie chorych

Dlatego do naszego skalpelu wybraliśmy asortyment wytworzonych ze specjalnych tworzyw umożliwiający komfortowe czyszczenie i dezynfekcję.
Nasz asortyment został pogrupowany w sposób tematyczny, aby ułatwić poszukiwanie Państwu potrzebnego produktu spełniającego indywidualne wymagania. Jednak cały czas pracujemy nad modernizacją działu, wprowadzając nowe produkty, aby zapewnić Państwu jeszcze wyższy poziom wygody i funkcjonalności w dobrej cenie. Zapraszamy również wszystkich klientów do zapoznania się z innymi kategoriami w dziale opieka nad chorym.

Go to Top