Ranking termometrów dla dzieci powstał po opracowaniu konkretnych informacji na temat poszczególnych modeli. Tutaj również kierowaliśmy się opinią naszych klientów oraz pod uwagę wzięliśmy poszczególne funkcje urządzeń. Termometry dla dzieci to również termometry, z których mogą korzystać wszyscy użytkownicy w domu. Jednak wybierając termometr dla dziecka powinniśmy pod uwagę wziąć kilka istotnych aspektów, dzięki temu nasze urządzenie będzie wielofunkcyjne i posłuży przez długi czas. Termometry dla dzieci najlepiej wybierać bezdotykowe, co pozwoli nam na zachowanie odpowiedniej higieny oraz zapobiega przenoszeniu się zakażeń z jednej osoby na drugą. Bezkontaktowe urządzenia do pomiaru temperatury oprócz tego, że są higieniczne są również wygodniejsze w zastosowaniu, ponieważ nie trzeba ich po każdym użyciu ich myć i dezynfekować, pomiar odbywa się z określonej odległości. To jest jedna z istotniejszych kwestii jaką powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie termometru dla dziecka. Niezwykle istotny jest również czas pomiaru zwłaszcza kiedy urządzenie ma być przeznaczone dla malutkich dzieci, tutaj pomiar powinien być błyskawiczny. Dobrej jakości urządzenia mierzą temperaturę w zaledwie kilkanaście sekund. Pod uwagę przy zakupie termometru dla dziecka powinniśmy wziąć udogodnienia i specjalistyczne funkcje.

Jakie funkcje spełnia termometr bezdotykowy?

Wszechstronny pomiar: temperatura ciała, otoczenia, cieczy
Warto poszukać dobrej jakości sprawdzonego urządzenia pomiarowego dla dziecka, które oprócz pomiaru temperatury ciała umożliwia nam pomiar cieczy w tym przypadku np. wody do kąpieli dla dziecka czy też zmierzy temp. mleka. Oprócz tego również pomiar temperatury otoczenia, dzięki temu będziemy również wiedzieć czy w pomieszczeniu dziecięcym nie jest zbyt gorąco lub zimno. Tak więc szukajmy termometrów z funkcją pomiaru temperatury ciała, otoczenia oraz cieczy zwłaszcza wtedy kiedy mamy malutkie dzieci.

Kalibracja termometru bezdotykowego

Równie istotna jest kalibracja względem otoczenia. Być może wiele osób nie wie, że istnieje taka funkcja jednak z puntu wiedzenia dokładności pomiaru temperatury jest ona bardzo istotna. Zazwyczaj temperatura w otoczeniu jakim przebywamy jest inna niż temperatura naszego ciała. Więc termometr bez kalibracji, przy którym nie zachowamy odpowiedniego czasu do ogrzania urządzenia czy użytkownika który np. wcześniej przebywał w zimnym pomieszczeniu, pomiar bardzo często będzie nieprawidłowy. Urządzenie z kalibracją bierze pod uwagę temperaturę otoczenia i dzięki specjalistycznemu czujnikowi pozwala cały czas na skanowanie temperatury tak aby zmiany temperatur ciała i otoczenia nie wpłynęły na nieprawidłowy wynik. Termometry bez funkcji kalibracji nigdy nie będą precyzyjnie określać pomiaru, granica błędu w takim przypadku może wynosić nawet kilka jednostek co całkowicie zaburza pomiar.

Czujnik odległości w termometrze bezdotykowym

Kolejną ważną funkcją przy termometrach dla dzieci jest posiadanie czujnika odległości. Jeżeli w urządzeniu zastosowano czujnik odległości to wiadomo z jakiej odległości powinniśmy dokonywać pomiaru i zawsze ten pomiar będzie precyzyjny. Ponieważ urządzenia z wbudowanym czujnikiem odległości mają już wyznaczoną konkretną odległość zaprogramowaną w urządzeniu, która pozwala na określenie prawidłowej temp. A jeżeli termometr takiej funkcji nie ma to niestety wynik może być niepoprawny, ponieważ samodzielne ustawienie odległości urządzenia od badanego może wskazywać na to, że odległość będzie albo za duża albo zbyt mała. Za duża odległość spowoduje, że ciepło przestanie być odczuwalne z kolei zbyt mała, że ciepło będzie za bardzo odczuwalne co może wskazać np. na gorączkę a w konsekwencji np. jej nie będzie.

Miejsce pomiaru temperatury termometrem bezdotykowym

Miejsce pomiaru temperatury jest również bardzo istotne. Dobry termometr powinien nam umożliwić badanie temperatury z kilku miejsc na ciele. Powszechnie uznaje się, że najprecyzyjniejszy pomiar uzyskamy dokonując badania na powiece- gałce ocznej, jednak niewiele urządzeń ma taką możliwość. Pomimo tego, że jest to najdokładniejsze miejsce wskazania temperatury to warto aby urządzenie miało także inne możliwości pomiaru . A to dlatego, że np. czasami u dziecka mogą wystąpić choroby oczu i wtedy taki termometr będzie nieprzydatny. Warto aby termometr pozwalał nam również na badanie w uchu czy najpowszechniejszym miejscu jakim jest czoło. Zazwyczaj większość rodziców dokonuje pomiaru u dziecka na czole jednak tutaj należy pamiętać, że w przypadku wysokiej temperatury kiedy dziecko ma spocone czoło pomiar na nim również będzie zaburzony. Dlatego w takiej sytuacji najlepiej kiedy mamy urządzenie pozwalające zmierzyć temperaturę nie tylko na czole ale również żyle szyjnej, powiece. A jeżeli mamy już zakupiony termometr to pamiętajmy aby dokładnie oczyścić czoło z potu również kremów czy maści jakie zastosowaliśmy wcześniej.

Są to najważniejsze cechy jakie powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie termometru dla dziecka. Również pod uwagę można wziąć fakt czy urządzenie jest łatwe w obsłudze, będzie to istotne dla osób, które nie lubią zbyt skomplikowanych urządzeń. Dla niektórych osób znaczenie może mieć także kształt i wielkość. Jednak są to cechy, które powinniśmy brać pod uwagę na samym końcu, ponieważ w termometrach dla dzieci najważniejsza jest precyzja.

1 Miejsce – Visiofocus Smart
Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje bezkonkurencyjny termometr bezdotykowy jakim jest Visiofocus Smart. To urządzenie od lat cieszące się dużą popularnością na runku. Jedno z najchętniej wybieranych termometrów dla dzieci od wielu lat. Ten model posiada wszystkie wymienione przez nas potrzebne funkcje dla dzieci jak kalibracja względem otoczenia. Tutaj również mamy czujnik odległości, oraz bezpieczny projektor. Urządzenie zapewnia bardzo szybki pomiar temperatury w ciągu zaledwie 1 sekundy. I jak wspomnieliśmy powyżej pozwala na pomiar temperatury ciała z gałki ocznej, czoła, okolicy szyi. Dodatkowo żywotność urządzenia określana jest na około 10 lat. Wady tego urządzenia to jedynie wysoka cena, jednak weźmy pod uwagę, że jest to termometr na lata nie na jeden sezon, więc czasami jeżeli mamy oczywiście możliwość warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt.
Dane techniczne:

 • Czas pomiaru: poniżej 1 s
 • pomiar ciało: oko, czoło, okolica szyi
 • dodatkowy pomiar: otoczenie, ciecz
 • kalibracja: tak
 • czujnik odległości: tak
 • pamięć: 9 ostatnich pomiarów
 • gwarancja: 2 lata

Zalety i udogodnienia:

 • Bardzo szybki pomiar poniżej 1 s
 • badanie w trybie ciągłym
 • pomiar ciała i otoczenia, wody np. do kąpieli, mleka
 • pomiar na powiece jeden z najdokładniejszych
 • doskonała funkcjonalność obsługa za pomocą 3 przycisków
 • żywotność do 10 lat
Cena: 210 zł
2 Miejsce – Visiofocus 06400
Na drugim a jedynie ze względu na wyższą cenę umieściliśmy Visiofocus 06400. Jest bardzo dobry termometr elektroniczny nawet można powiedzieć, że lepszy od poprzednika. Ponieważ ma wszystkie wyżej wymienione funkcje jak Visiofocus Smart a dodatkowo w tym modelu mamy jeszcze podświetlenie ekranu obrazującego poszczególne pomiary. Np. kolor ekranu niebieski wyświetlany jest kiedy dokonujemy pomiaru ciała -przycisk buźka. Kolor zielony kiedy mierzymy temp. Otoczenia – przycisk domek. Z kolei kolor fioletowy. Ten model zapewnia bardzo precyzyjny pomiar w zaledwie 2 sekundy. Urządzenia nie trzeba wyłączać jest zawsze gotowe do pracy. Jego żywotność podobnie jak Smarta określana jest na około 10 lat. To urządzenie dodatkowo posiada etui ochronne, bardzo dobrze zabezpieczające sprzęt przed wstrząsami i kurzem. Gdyby nie tak wysoka cena, która dla wielu osób jest nie do przejścia ten model mógłby być na najwyższym podium w rankingu. Wadą może być również jedynie cena termometr kosztuje około 280 zł, jednak weźmy tutaj pod uwagę długą żywotność oraz dodatkowe etui.
Dane techniczne:

 • Czas pomiaru: 1 s
 • pomiar ciało: oko, czoło, okolica szyi
 • dodatkowy pomiar: otoczenie, ciecz
 • czujnik odległości: tak
 • pamięć: 9 ostatnich pomiarów
 • gwarancja: 2 lata

Zalety i udogodnienia:

 • szybki pomiar poniżej 1 s
 • pomiar ciała i otoczenia, wody np. do kąpieli, mleka
 • pomiar na powiece jeden z najdokładniejszych
 • doskonała funkcjonalność
 • obsługa za pomocą 3 przycisków
 • żywotność do 10 lat
 • pomiary wyświetlane w kolorach
 • etui w zestawie
Cena: 280 zł
3 Miejsce – Microlife PT200
Na miejscu trzecim postanowiliśmy umieścić jeden z najlepszych termometrów dedykowanych dla dzieci. Jest to Microlife PT200 określany bardziej jako monitor temperatury. Ponieważ nie jest to klasyczny bezkontaktowy termometr z tego też względu nie mogliśmy go umieścić na pierwszym miejscu według naszych wytycznych. Jednak jest to model urządzenia, który zasługuje na najwyższe noty, pomimo dotykowej konstrukcji. A mianowicie w tym termometrze wykorzystuje się specjalistyczne plastry przyklejając je na ciało, które pozwalają na stałe monitorowanie temperatury ciała. Plastry przykleja się pod pachami są one bezpieczne dla skóry antyalergiczne i biokompatybilne. Ten termometr pozwala na monitorowanie temperatury u dziecka przez bardzo długi czas, nieprzerwalnie może rejestrować pomiar do 72 godzin. I co bardzo pomocne wyniki pomiaru możemy mieć wyświetlane na telefonie po zainstalowaniu darmowej aplikacji w naszym smartphonie. A transfer bluetooth może działać aż do 10 metrów. Więc rodzic może znajdować się w innym pomieszczeniu niż dziecko i cały czas widzieć jaką ma temperaturę. Taki termometr na pewno sprawdzi się dla rodziców, których dzieci często chorują i wymagają stałych pomiarów w ciągu dnia. Wadą może być brak możliwości bezdotykowego pomiaru, jednak plastry są przeznaczone do wielorazowego zastosowani, mycia. Cena też nie jest najniższa około 215 zł, jednak dobrej jakości bezkontaktowe termometry kosztują podobnie. I tutaj nie zmierzymy temp. tak szybko jak innymi termometrami. Niemniej jednak dla dzieci często chorujących z zdiagnozowanymi chorobami przy których codzienny pomiar jest koniecznością to taki model aparatu jest niezastąpiony dlatego musieliśmy o nim wspomnieć. Również tym modelem nie zmierzymy temp. otoczenia w tym wody co dla niektórych osób może być wadą.
Dane techniczne:

 • czas pomiaru: nieprzerywalny, dokładny pomiar co 5 sekund
 • pomiar ciało: pod pachą
 • czujnik odległości: nie
 • pamięć: wyniki wyświetlane i zapisywane w aplikacji na telefon
 • gwarancja: 5 lata

Zalety i udogodnienia:

 • dokładny pomiar, rejestracja co 5 sekund
 • nieprzerywalny pomiar do 72 godzin
 • pomiary zapisywane w darmowej aplikacji Microlife Thermo 24
 • długi okres gwarancji
 • plastry na ciało antyalergiczne i biokompatybilne
Cena: 215 zł
4 Miejsce – Braun BNT 400
Na czwartym miejscu w rankingu najlepszych termometrów bezdotykowych umieściliśmy Braun BNT 400. Jest to bardzo dobrej jakości termometr do wygodnego pomiaru u dzieci w różnym wieku. W urządzeniu zainstalowano specjalistyczny system Age Precision, który pomaga rodzicom dokonać dokładnego pomiaru bez względu na wiek dziecka. Dzięki temu rodzic mający kilkoro dzieci mierząc temperaturę nie musi zastanawiać się czy jest ona właściwa co do wieku dziecka. A jak powszechnie wiadomo temperatura u niemowląt a starszych dzieci i dorosłych jest inna i to co może być normą u niemowlaka to już u większego dziecka może wskazywać na stan podgorączkowy. Dlatego ten system pozwala określić temperaturę i sklasyfikować ją czy jest prawidłowa czy może za wysoka dodatkowo obrazując to kolorystycznie. To funkcja, którą mają jedynie nieliczne termometry dlatego ten model zajmuje tak wysokie miejsce.

W tym modelu zastosowano bardzo wrażliwy czujnik z inteligentnym układem optycznym, dzięki czemu urządzenie wychwytuje 2 razy więcej ciepła oddającego przez ciało człowieka niż zwykłe termometry co wpływa na wysoką precyzję pomiaru. Warto zwrócić uwagę, że jest to bezkontaktowy termometr również pozwalający na dotykowy pomiar na czole. Dodatkową opcją jest możliwość włączenia cichego pomiaru pracy istotne szczególnie nocą. Wadą może okazać się zbyt wysoka cena jak i również brak pomiaru na innych częściach ciała niż czoło.

Dane techniczne:

 • Czas pomiaru: 2 s
 • pomiar ciało: czoło między brwiami
 • dodatkowy pomiar: otoczenie, ciecz
 • pomiar dotykowy: czoło
 • czujnik odległości: tak
 • pamięć:
 • gwarancja: 2 lata

Zalety i udogodnienia:

 • Szybki pomiar 2 s
 • funkcja Age Precision
 • pomiary wyświetlane w kolorach
 • pomiar ciała, otoczenia, wody
 • możliwość włączenia cichego tryby pracy
 • innowacyjny układ optyczny i wrażliwy czujnik
 • funkcja ułatwiająca odmierzenie odległości
Cena: 270 zł
5 Miejsce – Visiofocus Light
Jest to równie bardzo dobry termometr bezkontaktowy, którym dokonamy pomiaru w błyskawicznym tempie. Jego parametry są bardzo zbliżone do dwóch pierwszych termometrów elektronicznych z rodziny Visiofocus. Pomiaru możemy dokonać na czole, powiece oraz żyle szyjnej. Co zapewnia nam bardzo wiarygodny wynik. Urządzenie zostało wyposażone w bezpieczny czujnik LED. Mamy tutaj również 2 kalibracje manualną MQCS i automatyczną – AQCS. Pomiar jest zapisywany do 9 ostatnich wyników. Główną zaletą jest niewielki rozmiar urządzenia co sprawia, że można zabrać go praktycznie wszędzie i móc w każdych warunkach zmierzyć dziecku temperaturę. Na dodatek oprócz pomiaru temperatury ciała, tym modelem zmierzymy temp. otoczenia, wody do kąpieli dla malucha. Dlatego przydatny będzie dla rodziców malutkich dzieci. Żywotność urządzenia określana jest przez producenta na bardzo długi czas wynoszący ok. 10 lat. Co może być wadą w tym modelu to brak podświetlenia dla poszczególnych pomiarów jak niska czy wysoka temperatura.
Dane techniczne:

 • czas pomiaru: 1 s
 • pomiar ciało: czoło, powieka, żyła szyjna
 • dodatkowy pomiar: otoczenie, ciecz
 • czujnik odległości: tak
 • pamięć: 9 pomiarów ostatnich
 • gwarancja: 2 lata

Zalety i udogodnienia:

 • szybki pomiar
 • pomiar ciała i otoczenia także ciecz
 • pomiar na powiece bardzo dokładny
 • bezpieczny system LED
 • nie trzeba go wyłączać jest zawsze gotowy do pracy
 • 3 funkcyjne przyciski
 • żywotność określana na ok. 10 lat
Cena: 140 zł
6 Miejsce – Visiofocus Mini
Na miejscu 6 umieściliśmy niezwykle precyzyjny termometr jakim jest Vsiofocus Mini. Jest to praktycznie taki sam termometr jak Visiofocus Light z tym, że w modelu Light pomiar oprócz tego, że jest wyświetlany na ciele czy przedmiocie jakiemu dokonujemy pomiaru to również zobaczymy go na ekranie. A w tym modelu mamy jedynie możliwość wyświetlania temperatury na ciele lub przedmiocie i nie zobaczymy jej na ekranie. Nie ma to większego znaczenia kiedy pomiaru dokonujemy u dziecka, wtedy widzimy na jego czole co wskazuje termometr. Problem pojawi się np. kiedy z urządzenia chcielibyśmy skorzystać sami wtedy musimy temperaturę mierzyć przy lusterku lub ktoś inny sprawdzi nam pomiar. To może być jedyną wadą tego modelu. Ale jeżeli ten zakup ma być głównie dedykowany dla dzieci to jak najbardziej jest to doskonały pod wieloma względami termometr nie odstający od reszty w naszym rankingu. Pomiar błyskawiczny poniżej jednej sekundy na jaki pozwalają nieliczne termometry.
Dane techniczne:

 • czas pomiaru: poniżej1 s
 • pomiar ciało: czoło, powieka, żyła szyjna
 • dodatkowy pomiar: otoczenie, ciecz
 • czujnik odległości: tak
 • pamięć: 9 pomiarów ostatnich
 • gwarancja: 2 lata

Zalety i udogodnienia:

 • szybki pomiar
 • pomiar ciała i otoczenia także ciecz
 • pomiar na powiece bardzo dokładny
 • bezpieczny system LED
 • pomiar wyświetlany na ciele lub przedmiocie
 • 3 funkcyjne przyciski
 • żywotność określana na ok. 10 lat
Cena: 130 zł
7 Miejsce – Vitammy Zoom
Na siódme miejsce w tym rankingu zasłużył równie dobry termometr bezdotykowy jakim jest Vitammy Zoom. Jego główną zaletą jest bardzo szybki pomiar w przeciągu 1 sekundy. Oprócz tego, że zbadamy nim temperaturę ciała na czole, możemy także sprawdzić pomiar temp. otoczenia, cieczy np. mleka jakim karmimy dziecko. Urządzenie jest bezpieczne działa na podczerwień, posiada również automatyczne wyłączanie. Wbudowana pamięć pozwala na zapis do 10 pomiarów. Termometr jest odporny na upadek z wysokości około 90 cm. Tutaj jedynie wadą może być brak kalibracji względem otoczenia. Jeżeli chcemy dokonać pomiaru a przebywaliśmy np. na zewnątrz gdzie temperatura jest dużo niższa lub wyższa niż w pomieszczeniu jakim przebywamy to producent zaleca abyśmy i nasz termometr przez około 10 minut znajdowali się w tej samej temperaturze. Zazwyczaj nie jest to jakiś większy problem, ponieważ osoba chora u której mierzy się temperaturę przebywa w domu w podobnej temp. jakiej znajduje się termometr.
Dane techniczne:

 • czas pomiaru: 1 s
 • pomiar ciało: czoło
 • dodatkowy pomiar: otoczenie, ciecz
 • czujnik odległości: nie
 • pamięć:10 pomiarów
 • gwarancja: 2 lata

Zalety i udogodnienia:

 • szybki pomiar
 • pomiar ciała i otoczenia także ciecz
 • poręczny
 • automatyczne wyłączanie
 • działa na podczerwień
 • wbudowana pamięć, do 10 pomiarów
 • odporny na upadek z wysokości 90 cm
Cena: 120 zł
8 Miejsce – Depan 01004011
Na ósmym miejscu umieściliśmy termometr bezdotykowy Depan 01004011 przeznaczony do pomiaru temperatury ciała, powierzchni oraz zwierząt. Ten model wyposażony został w kalibrację względem otoczenia. Posiada alarm gorączki, zakres temperatury w trybie ciało oznaczony jest kolorystycznie. Termometr został również wyposażony w sygnał gorączki, który możemy włączyć lub wyłączyć. Tutaj mamy również wskaźnik niskiego poziomi baterii. Całość jest bardzo wygodna do trzymania w dłoni. A główną zaletą jest duża pamięć pozwalająca na zapis do 99 pomiarów. Jest to bardzo dobry termometr bezdotykowy dla dziecka oraz całej rodziny a nawet osób, które mają zwierzaki w domu. Wadą może być jedynie brak wyboru pomiaru na innych częściach ciała niż czoło. Cena jest bardzo przystępna jak na tak zaawansowany model
Dane techniczne:

 • czas pomiaru:1 s
  pomiar ciało: czoło
  dodatkowy pomiar: otoczenie, ciecz, zwierzęta
  czujnik odległości: nie
  pamięć: 99 pomiarów ostatnich
  gwarancja: 2 lata

Zalety i udogodnienia:

 • szybki pomiar
  pomiar ciała
  3 tryby: ciało, otoczenie, zwierzęta
  sygnał dźwiękowy z możliwością włączenia lub wyłączenia
  pamięć 99 wyników
  alarm gorączki
  automatyczne wyłączanie
Cena: 70 zł

Niniejszy ranking ma na celu ukazanie Państwu kilku modeli bezdotykowych termometrów tak aby po przeczytaniu i przeanalizowaniu poszczególnych funkcji móc wybrać termometr dobrej jakości. W rankingu kierowaliśmy się przede wszystkim naszymi początkowymi założeniami co do funkcjonalności. Wzięliśmy również pod uwagę udogodnienia poszczególnych modeli jak pomiar z kilku miejsc na ciele, również dodatkowy pomiar otoczenia. Pod uwagę także wzięliśmy czas pomiaru oraz dodatkowe funkcje wpływające na atrakcyjność danego modelu. Mamy nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu udało się nam pomóc w decyzji jeżeli chodzi o wybór dobrej jakości termometru dla dziecka.