Termometr bezdotykowy jest urządzeniem medycznym przeznaczonym do pomiaru temperatury ciała. W tej chwili mamy dostęp do różnego rodzaju termometrów od zwykłych szklanych dotykowych po elektroniczne termometry bezkontaktowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Na przykład termometry szklane, które zastąpiły niegdyś popularne termometry rtęciowe są uznawane za bardzo dokładne. Jednak pomiar nimi wymaga kontaktu z ciałem badanego, co dla niektórych osób może być niehigieniczne i mniej komfortowe. Również czas otrzymania temperatury jest dłuższy niż w termometrach elektronicznych. Istnieją również termometry elektroniczne, które wymagają kontaktu z ciałem, najczęściej przykłada się je do czoła czy końcówki wkłada do ucha itp. Ale mamy także całkowicie bezpieczne urządzenia pomiarowe jak bezdotykowe termometry elektroniczne, które nie mają kontaktu z ciałem człowieka. Każdy z nas ma inne potrzeby i preferencje dlatego decydując się na termometr do pomiaru temperatury ma bardzo duży wybór jeżeli chodzi poszczególne parametry. Dzisiejszy wpis skupimy na konkretnych modelach termometrów pozwalających na bardzo szybki pomiar. Ponieważ ostatnimi czasy mamy wiele pytań od Państwa dotyczących dobrych, dokładnych i szybo mierzących temperaturę termometrów dla całej rodziny ale także większej ilości osób.

Termometr do profesjonalnego użytku dla personelu medycznego

Jeżeli chodzi o szybkość i dokładność w pomiarze temperatury to mamy wybór od specjalistycznych termometrów dedykowanych dla profesjonalnego personelu medycznego i ośrodków gdzie pomiar jest mierzony dużej ilości osób np. w szkołach, niektórych placówkach pracowniczych, lotniskach. Co ważne pozwala on na pomiar temperatury bez konieczności robienia przerw między jednym a drugim pomiarem. Tego typu termometry sprawdzają się zwłaszcza w okresach dużej zachorowalności jak np. okres pandemii z jaki mamy do czynienia w tej chwili. Są to drogie profesjonalne modela jak np. termometr Visiofocus PRO. Taki model jest znacznie droższy niż zwykłe termometry elektroniczne jednak niezastąpiony w szpitalach, innych jednostkach medycznych i tam gdzie przebywa duża ilość osób wymagających szybkiego pomiaru temperatury ciała. Ten rodzaj termometru dedykowany jest głównie dla lekarzy, pielęgniarek, służb ratowniczych jednak może go zakupić każdy z nas. Wymaga jedynie dokładniejszego zaznajomienia się z instrukcją obsługi i poprawnej kalibracji do działania. Jest to drogi ale wysokiej jakości termometr, który zwykłe służy nam przez długie lata.

Szybki termometr dla dziecka

Tutaj również mamy duży wybór jeżeli chodzi o różne termometry elektroniczne posiadające wiele przydatnych funkcji dla rodzica. Biorąc pod uwagę szybkość pomiaru warto również zwrócić uwagę na jego dokładność. Bo czasami termometr pozwoli nam na szybki a nie dokładny pomiar, zazwyczaj tak jest w tanich modelach termometrów elektronicznych. Jednak skupimy się na najszybszych modelach, gdzie pomiar nie przekracza w 2 sekund. Do takich termometrów możemy zaliczyć jeden z popularniejszych modeli jakim jest znany większości Visiofocus Smart termometr również dedykowany dla dzieci ale także sprawdza się jako termometr dla całej rodziny. Charakteryzuje go szybkość na wysokim poziomie, pomiar wynosi mniej niż 1 sekunda, Można nim zmierzyć temperaturę ciała, przedmiotów, otoczenia . Jest całkowicie bezpieczny nie wytwarza szkodliwego promieniowania. Dodatkowo jego żywotność jest określana na około 10 lat.

Innym również bardzo dobrym termometrem, który może pochwalić się szybkim i dokładnym pomiarem jest Visiofocus Light. To termometr bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze za pomocą 3 przycisków jak Buźka, Domek, Mem. Ten model jest zawsze gotowy do pracy nie trzeba go włączać i pomiaru można dokonywać jeden po drugim. Innym modelem, który sprawdzi się dla dzieci jest szybki termometr Vitammy Zoom. Tutaj także mamy możliwość szybkiego pomiaru w przeciągu jednej sekundy. Ten model jak pozostałe mierzy temperaturę ciała na czole oraz zmierzy także temperaturę powietrza i przedmiotów. Urządzenie posiada również możliwość automatycznego wyłącznika. Wykazuje odporność na upadki z około 90 cm. Innym modelem, który działa nieco inaczej niż zwykłe termometry elektroniczne jest termometr Microlife PT200. To specjalistyczny rodzaj termometru o którym nie moglibyśmy nie wspomnieć. Szczególnie przydatny dla rodziców małych dzieci, ale także może być stosowany dla większych dzieci. Jest to termometr nowej generacji, który nie ma zwykłego wyświetlacza a jego działanie opiera się na działaniu plastrów naklejanych na ciało. Taka opcja daje nam możliwość obserwacji temperatury u dziecka nieprzerwanie, aż do 72 godzin. A dokładność pomiaru jest mierzona co 5 sekund. Przesyłanie danych odbywa się za pomocą transferu bloototh dzięki temu wynik możemy mieć dostępny na swoim telefonie. Jest to również wygodna opcja dla rodzica który może monitorować temperaturę dziecka przebywającego czy śpiącego w innym pomieszczeniu mając stały dostęp na telefonie. Warto zainwestować w tego rodzaju urządzenie zwłaszcza kiedy posiadamy małe dzieci, które bardzo często chorują. Powyżej wymienione model termometrów to najczęściej zakupowane termometry dla dzieci jednak są to termometry, które można stosować także dla osób dorosłych.

Dobry termometr dla całej rodziny

Z kolei jeżeli szukamy dobrego termometru dla całej rodziny to sprawdzi się kilka następujących modeli od droższych po tańsze. W zależności jaką kwotą dysponujemy. Jednym z lepszych termometrów elektronicznych, które są uważane za najmniej zawodne jest Termometr bezdotykowy VISIOFOCUS 06400. To termometr nie tylko dedykowany dla dzieci ale również dla całej rodziny jak i innego użytku. Urządzenie pozwala na szybki pomiar temperatury w przeciągu 1 sekundy. Można nim zmierzyć temperaturę ciała, przedmiotów, czy powierzchni. Pomiaru dokonamy na czole, szyi, powiece. Termometr posiada także możliwość kalibracji ręcznej i automatycznej. Dobrym wyborem dla osób, które szukają dokładnego i niedrogiego termometru jest model termometru wykonanego na kształt pistoletu np. Depan 01004011 . Ten rodzaj urządzenia pomiarowego doskonale sprawdzi się dla osób poszukujących wygodnego termometr do trzymania w dłoni. Ten bez wątpienia jest bardzo wygodny, ponieważ jest lekki a jego kształt przystosowuje się do trzymania w dłoni. Jak każdy z wymienionych tutaj także zapewnia szybki pomiar. Temperaturę w tym modelu uzyskamy w 3 kolorach, które informują nas o prawidłowej temperaturze ciała, podwyższonej czy gorączce. Ten model pozwala na pomiar nie tylko temperatury ciała czy powierzchni ale również możemy dokonać pomiaru temperatury u zwierząt. Więc model na pewno sprawdzi się jeżeli posiadamy w domu pupila.

Profesjonalny termometr dla lekarzy, pielęgniarek i innych służb ratowniczychWybór termometru należy do Państwa zarówno rodzaju jak i konkretnego modelu. Nasz wpis ma jedynie charakter informacyjny i poniekąd ma być odpowiedzią na często zadawane pytania jeżeli chodzi o dobry dokładny a przy tym szybki termometr elektroniczny dla dziecka, rodziny jak i również do użytku profesjonalnego.