Większość z nas lubi podróżować i tutaj każdy ma swój ulubiony środek transportu. Może to być samochód, który zazwyczaj wykorzystujemy do przemieszczania się, ale gro ludzi lubi podróżować pociągiem, autokarem lub samolotem. Niekiedy podróż jest bardzo długa i męcząca. Dłuższa podróż dla wielu osób jest dobrym momentem na odpoczynek i sen. Jednak większość z nas z doświadczenia wie, że spanie w czasie podróży jest niewygodne w samochodzie czy autobusie. Chyba, że podróżujemy samolotem a lot mamy zarezerwowany w pierwszej klasie lub biznes tam standardy są znacznie lepsze i można wygodnie rozłożyć fotel. Jednak nie każdy z nas może sobie na to pozwolić a wtedy zostaje nam jedynie klasa ekonomiczna. Gdzie siedzimy w małym fotelu i nie mamy możliwości rozprostowania nóg, niestety po kilkugodzinnym locie jesteśmy bardzo zmęczeni i zamiast cieszyć się z wakacji mamy dolegliwości bólowe. Zazwyczaj układamy głowę w nienaturalnej pozycji a po wyjściu z samolotu mamy często ból pleców, szyi, który nie pozwala nam chwilowo normalnie funkcjonować. Podobnie jest podróżując na dłuższe trasy samochodem, autobusem, czy pociągiem. Dlatego wysiadając po dłuższej trasie musimy poświęcić czas aby dojść do siebie i pozbyć się dolegliwości bólowych. Długie podróże bez możliwości rozprostowania nóg nie są dobre dla nikogo a szczególnie dla osób mających problemy z układem krążenia.

Podróżując na dłuższe dystanse powinniśmy co jakiś czas wstać i rozprostować nogi ale także całe ciało. Najlepiej byłoby porozciągać się jednak nie zawsze mamy taką możliwość, szczególnie w zatłoczonych pociągach, autokarach nie wspominając o samolocie, gdzie jedyną opcją jest możliwość wyjścia do toalety. Dlatego wyruszając w podróż różnymi środkami komunikacyjnymi warto zabrać ze sobą specjalne poduszki ortopedyczne, które pomogą nam bezboleśnie i w komfortowych warunkach przetrwać lot, jazdę samochodem, pociągiem itp. Poduszki ortopedyczne do zabrania w podróż to asortyment, który można kupić w sklepach już od wielu lat. Jednak nie każda poduszka zakupiona w markecie będzie odpowiednia. Dziś taki rodzaj poduszek kupimy praktycznie w każdym większym markecie czy nawet na lotnisku Jednak poduszka poduszka poduszce nie równa. Podobnie jest z poduszkami do spania, mamy zwykłe poduszki i specjalistyczne. Tak jest również z poduszkami podróżnymi, mogą to być zwykłe tanie poduszki, które tylko z nazwy i kształtu mają „ podróżna”, a są również specjalistyczne poduszki, które są naprawdę pomocne w podróży ograniczając dolegliwości bólowe takie zazwyczaj wykonane są ze specjalistycznych materiałów.

Jakie poduszki do zabrania w podróż?

Tutaj jak już wspomnieliśmy mamy szeroki wybór poduszek podróżnych. Od tańszych po droższe modele. Pracując od kilkunastu lat w branży zazwyczaj spotykamy się z wieloma pytaniami od klientów dotyczących poszczególnego asortymentu i tutaj bardzo często pada pytanie jaka poduszka najlepiej sprawdzi się w podróży. Dlatego teraz chcemy Państwu wyjaśnić jak powinna wyglądać odpowiednia poduszka podróżna i jaki model wybrać dla kogo. Tutaj poduszka będzie się różniła się dla kierowcy i dla pasażera. Dla osób, które podróżują jako pasażerowie w samochodach, autobusach czy autokarach dobrym rozwiązaniem są poduszki pod szyję tzw. poduszki na kształt rogala. Poduszka wyglądem przypomina rogal stąd też najczęściej jej nazwa. Dzięki jej kształtowi doskonale dopasowuje się do budowy naszej szyi stanowiąc bardzo dobre podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa w czasie siedzenia. Dzięki temu ogranicza dolegliwości bólowe przy długotrwałej pozycji siedzącej. Poduszki tego typu bardzo dobrze sprawdzają się w stanach przeciążeniowych odcinka szyjnego kręgosłupa przy niestabilności kręgów a także dla osób mających zwyrodnienia kręgosłupa. Poduszki rogal są jednym z popularniejszych modeli najczęściej wybieranych przez osoby podróżujące samolotem, samochodem, autobusem. Ale są również poduszki na kształt wałka lub półwałka, które nadają się na okolice lędźwiowe można także zabrać je w podróż, jednak tutaj ze względu na większy rozmiar nie są polecane do samolotów a jedynie samochodu, pociągu. Chyba że wybierzemy poduszki wałki z specjalnym systemem składającym. Od kilku lat można spotkać takie poduszki na rynku, gdzie po rozłożeniu przypominają wałek ale dzięki specjalnemu modułowi można ją wygiąć np. na kształt rogala to doskonała opcja poduszki, którą możemy zabrać do samolotu i innego środka transportu a dodatkowo oprócz zastosowania na szyję może być wykorzystana pod plecy czy nogi. Poduszki podróżne wykonane mogą być z różnych materiałów i mieć różny wkład. Najlepiej sprawdzają się poduszki z specjalną pianką pozwalającą a zapamiętanie kształtu. Dodatkowo zapewniają uczucie otulenia, dzięki temu mają działanie relaksacyjne pozwalające na szybsze odprężenie i zaśnięcie.

Poduszka dla kierowcy

Dla osób, które są kierowcami i jeżdżą na krótsze lub dłuższe trasy odpowiednie będą poduszki do zastosowania pod plecy na odcinek lędźwiowy. I tutaj mamy również bardzo duży wybór asortymentu w postaci tego typu poduszek. Są to poduszki półwałki na okolice lędźwiową lub też poduszki lędźwiowe pełne te są zdecydowanie wygodniejsze dla kierowców i pozwalają bezpiecznie odciążyć kręgosłup w czasie siedzenia. Ten rodzaj poduszki bardzo dobrze koryguje nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa w czasie siedzenia i pozwala na jego odciążenie, dzięki temu kierowca nie odczuwa bólu. Z takiego rodzaju poduszek bardzo często korzystają zawodowi kierowcy oraz osoby wybierające się w długie wycieczki. Tutaj również warto wybierać poduszki z specjalistycznej pianki pozwalającej na zapamiętywanie kształtu ciała. Poduszki lędźwiowe doskonale sprawdzają się dla kierowcy, pasażera ale także osób, które długi czas spędzają w pracy za biurkiem. Kolejną propozycją poduszek dla kierowców są specjalne poduszki na których się siedzi. Wiadomo długotrwałe siedzenie nie służy nikomu z nas między innymi dlatego, że sprzyja powstawaniu żylaków odbytu potocznie nazywanymi hemoroidami. Dlatego dla zawodowych kierowców odpowiednie będą również poduszki do siedzenia przeciwdziałające powstawaniu tej nieprzyjemnej dolegliwości. Takie poduszki zazwyczaj posiadają specjalne materiały, zapewniające skórze odpowiednią wentylację mogą to być poduszki z specjalnym wycięciami lub strukturą żelową. Są to poduszki, które zapewniają większy komfort dla kierowcy a dodatkowo chronią przed powstawaniem hemoroidów. Tutaj również powinniśmy wybierać poduszki dobrej jakości najlepiej zakupić je w sprawdzonych sklepach medycznych.

Mamy nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu przybliżyliśmy Państwu asortyment w postaci poduszek podróżnych i ułatwimy Państwu wybór. Warto posiadać poduszkę podróżną szczególnie, kiedy podróżujemy bardzo często i w dłuższe trasy, ponieważ jej zastosowanie bezpośrednio wpływa na polepszenie naszego komfortu. Dla osób, które cierpią na dolegliwości kręgosłupa szyjnego doskonałe są poduszki typu rogal z kolei dla osób mających problem z bólem w okolicy lędźwiowej odpowiednie będą poduszki półwałki lub profilowane poduszki lędźwiowe. Nie zapominajmy także o poduszkach na hemoroidy zwłaszcza dla osób, które długie godziny spędzają za kierownicą.