Higieniczne podkłady jednorazowe to asortyment medyczny, który służy nam do zabezpieczania różnego rodzaju miejsc, przedmiotów przed zabrudzeniami, czy przeciekaniem. Podkłady stosuje się najczęściej w szpitalach podczas różnych zabiegów. Dla chorych po operacjach zabezpieczają łóżko przed wydzielinami różnego pochodzenia. Ale podkłady jednorazowe także stosujemy bardzo często w domu. Zwłaszcza na stanie obowiązkowo posiadają je rodzice małych dzieci. Jest to asortyment niezbędny przy przewijaniu malucha aby nie zabrudzić łóżka czy pościeli. Także wyściela się nimi łóżeczko. Podkłady jednorazowe są również niezastąpione w podróży z małymi dziećmi przydatne w czasie przewijania czy ochrony odzieży również środka transportu samochodu czy np. w pociągu.

Jednorazowe podkłady dla dzieci, do szpitala czy szczeniaka 

Dla dzieci powinniśmy wybierać zawsze podkłady jak najlepszej jakości zwróćmy uwagę aby taki podkład był miękki i delikatny dla skóry dziecka a przy tym bardzo dobrze chłoną wilgoć. Dla dzieci zwłaszcza niemowląt powinniśmy wybierać bardzo chłonne podkłady najlepiej aby miały podfoliowany spód a warstwa wierzchnia była wykonana z delikatnego materiału. Wtedy mamy pewność, że skóra dziecka nie zostanie podrażniona. Wybierając podkłady dla najmłodszych zwracajmy uwagę na skład aby nie zwierały czynnika alergizującego. Najchętniej wybieranymi podkładami dla dzieci są popularne podkłady jednorazowe znanej marki Seni.

Podkłady także stosujemy kiedy mamy w domu zwierzaki zwłaszcza małe szczeniaki wymagają zastosowania tego typu asortymentu podczas nauki sikania. Tutaj sprawdzą się podkłady jednorazowe ważne aby były dobrze chłonne jeżeli chodzi o naukę sikania z kolei do wyścielania można użyć najzwyklejszych podkładów chłonnych, również z podfoliowanym spodem dla zwiększenia higieniczności.

Podkłady higieniczne są również niezastąpione w gabinetach medycznych podczas wykonywania różnych czynności pielęgnacyjnych. Na przykład dla kosmetyczek, manikiurzystek, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie jednorazowych podkładów na rolce. Są to podkłady papierowe przypominające jednorazowe ręczniki z tym, że pod spodu mają zabezpieczającą warstwę z foli jak np. podkłady Medprox, które dodatkowo są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Tak więc można z powodzeniem dopasować podkład do koloru wnętrza co również wpłynie na estetykę gabinetu i podniesie walory wizualne.

Jak widać podkłady są niezbędne w wielu profesjach ale także przydatne w każdym gospodarstwie domowym. Dlatego przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na jakość. Dobrej jakości podkłady powinny zawierać kilka warstw materiału czy foli, które doskonale zabezpieczą przed zabrudzeniem i przeciekaniem cieczy. Jeżeli chodzi o podkłady higieniczne to tutaj mamy bardzo duży wybór mogą to być grube podkłady i cieńsze. W zależności od tego do czego będziemy je stosować. Na przykład w szpitalach czy gabinetach zabiegowych warto wybrać grubsze podkłady które w lepszy sposób zabezpieczą nam łóżko przed zabrudzeniem. Z kolei np. w gabinetach lekarskich kiedy jedynie podkład wymagany jest jako zwykłe zabezpieczenie np. na którym się siada czy leży wyłącznie do badania mogą to być podkłady cieńsze lub też jednorazowe prześcieradła.

Wielorazowe podkłady – prześcieradła

Dla osób, które wymagają zastosowania podkładów zabezpieczających łóżko w przypadku dziecka czy chorej osoby leżącej polecamy wielorazowe podkłady nazywane także prześcieradłami ochronnymi – podkładami medycznymi- ochraniaczami czy matami. Są to podkłady wykonane z materiału w zależności od producenta może to być różny rodzaj tkaniny. Najpopularniejsze i najprzyjemniejsze w dotyku są ochraniacze wykonane z bawełny najczęściej frotowej. Podkłady tego typu dedykowane są w zabezpieczaniu materacy jak i zwykłych łóżek typu wersalki czy kanapy. Taki rodzaj podkładu jest bardzo wygodny w zastosowaniu, ponieważ posiada specjalistyczne gumki do mocowania, dzięki temu ochraniacz nie spada z materaca. Podkłady tego typu można prać w pralce co zapewnia wygodę i zwiększa higieniczność. Ten rodzaj podkładów stosuje się zarówno w szpitalach jak i również w domu. Jest to doskonałe rozwiązanie zabezpieczające łóżka przed wilgocią, przeciekaniem czy zabrudzeniami różnego pochodzenia. Zwłaszcza przydatne w domach gdzie leży osoba przewlekle chora wymagająca opieki ze strony dodatkowych osób. Co istotne materiał w dobrej jakości podkładach jet bardzo miękki i nie powoduje podrażnień skóry ważne w przypadku osób długotrwale leżących z tendencją do tworzenia się odleżyn. Taki rodzaj wielorazowego ochraniacza na materac doskonale sprawdzi się także dla dzieci z moczeniem nocnym zabezpieczając łóżko. W przypadku dzieci, których moczenie nocne jest bardzo intensywne można jako dodatkową ochronę stosować jednorazowe ochraniacze foliowe.

Wielorazowe ochraniacze na materac są dostępne w różnych rozmiarach . Należy wybierać je po zmierzeniu wymiarów naszego materaca lub łóżka. Można je wygodnie dopasować i ułożyć.