Before content area

Za niedługo zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i większość z nas myśli o prezentach dla najbliższych. Bardzo często nie mamy pomysłu co podarować bo zdaje się, że przez ten czas najbliżsi wyczerpali całą listę prezentową. Więc zazwyczaj wtedy kupujemy rzeczy mało przydatne które zalegają nam potem w szufladach, lądują gdzieś na strychu czy w piwnicy a po czasie je wyrzucamy. Dlatego warto się zastanowić czy nie lepiej kupić najbliższym coś co może im się przydać co ma również realny wpływ na ich zdrowie.

Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Państwa kilka pomysłów, które mogą się sprawdzić jako prezent pod choinkę dla bliskich osób. Na przykład kiedy wybieramy prezent dla naszych rodziców czy dziadków. Warto zastanowić się czy nie potrzebują dobrego ciśnieniomierza. Być może ich stary ciśnieniomierz się już wysłużył a często sami nie są w stanie wybrać odpowiedniego sprzętu czy nie mają zwyczajnie na to funduszy. Warto zapytać wcześniej czy mają taki ciśnieniomierz jak wygląda i czy dobrze mierzy. Kolejną propozycją z której na pewno będą zadowolone nasze babcie i dziadkowie to asortyment grzejący. Większość osób starszych cierpi z powodu słabego krążenia, które osłabia się wraz wiekiem i przy różnego rodzaju chorobach. Słabe krążenie przyczynia się do wielu jednostek chorobowych ale także w niektórych przypadkach powoduje tzw. zimne stopy. Zazwyczaj ludziom w podeszłym wieku jest zimno i to nie tylko w stopy ale całe ciało. Dlatego tutaj z pomocą jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań mogą sprawdzić się buty grzejące czy poduszki elektryczne, lub koce grzewcze. Pozwalające na rozgrzanie się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Z takiego asortymentu będą zadowolenie nie tylko nasi dziadkowie czy bacie ale także rodzice i młodsze pokolenie.

Doskonałą propozycją jeżeli chodzi o prezenty są różnego rodzaju masażery do ciała. Masażery do ciała mogą mieć różną postać i być wykonane z różnych materiałów. Produkt powinniśmy w tym przypadku wybrać pod konkretną osobę. Na przykład wiedząc, że ktoś z naszych bliskich chodzi na siłownię czy lubi ćwiczyć w domu to ciekawą propozycją mogą okazać się różnego rodzaju wałki czy piłki do rozluźniania mięśnie. Dla osób starszych ale nie tylko bo tutaj nie ma kategorii wiekowej bardzo dobre są masażery drewniane np. do stóp, również przeznaczone na inne części ciała.

Jeżeli mamy w rodzinie jakieś małe dzieci to do zabawy i ćwiczeń na prezent pod choinkę można zakupić piłkę medyczną. Są to piłki do ćwiczeń, siedzenia a te z rogami czy uchwytami do skakania i zabawy. Warto takim prezentem zachęcać dzieci do różnej formy aktywności fizycznej. Dzięki temu dzieci są sprawniejsze i zachowują zdrowie w dobrej kondycji.

Ciśnieniomierze na prezent

Jeżeli wybieramy na prezent ciśnieniomierz to warto dowiedzieć się wcześniej jaki model posiadają nasi bliscy. Porozmawiać czy taki jest odpowiedni czy np. nie chcieliby kiedyś zmienić urządzenia a jak tak to na jaki czy ręczny czy też elektroniczny. Czy np. osoba która używa ciśnieniomierza ma jakieś dodatkowe schorzenia np. arytmię lub migotanie przedsionków warto wtedy wybrać model, który wyposażony jest w odpowiednie funkcje i pozwala na dokładny pomiar. Na przykład kiedy ktoś z rodziny czy bliskich ma problemy ze wzrokiem być może odpowiednim rozwiązaniem będzie aparat z funkcją mówienia albo bardzo dużym wyświetlaczem. Warto przed zakupem poczytać o konkretnych modelach urządzeń do mierzenia ciśnienia aby wybrać jak najlepszy.

Asortyment do ogrzewania ciała – koce, poduszki buty grzewcze pod choinkę

Jeżeli chodzi o asortyment grzejący to tutaj mamy bardzo duży wybór od poduszek po koce i buty grzejące. Poduszki grzewcze doskonale sprawdzą się dla osób, które chcą zrelaksować się po ciężki dniu, jest im zimno a na dodatek pozwalają na lepsze zasypianie. Podobnie jak koce grzejące, które idealnie sprawdzą się dla zmarzluchów. Buty grzejące – kapcie ogrzewane przydadzą się osobom, które często marzną w stopy. Niektóre modele tego typu butów posiadają również funkcję masażu. Taki rodzaj sprzętu należy tylko i wyłącznie kupować w sprawdzonych sklepach. Dobrze również aby poduszki czy koce posiadały systemy zapobiegające przegrzewaniu się i dla bezpieczeństwa samoczynnie wyłączały się po osiągnięciu konkretnej temperatury.

Masażery do stóp i ciała

Kolejną ciekawą propozycją na prezent mogą być masażery do ciała. Tutaj wybór jest bardzo duży wyróżnić możemy masażery elektryczne, ręczne. Podział również ze względu na części ciała, do których ma być użytkowany masażer po tworzywo z jakiego jest wykonany. Dla osób, które cenią naturalność i dbają o środowisko dobrym rozwiązaniem są masażery drewniane wykonane najczęściej z twardego gatunku drzewa. Są to masażery o zróżnicowany kształcie do stóp oraz pozostałych części ciała. Masażery do stóp idealnie sprawdzają się dla osób chcących usprawnić krążenie oraz pobudzić receptory do lepszego funkcjonowania. Jeżeli chodzi o masażery to także mogą to być różnego rodzaju wałki, piłki mniejsze i większe, pozwalające na rozluźnienie mięśni. Tutaj również prezent wybierzemy w zależności od wieku i upodobań bliskich.

Piłki dla dzieci

Jak już wspomnieliśmy piłki to doskonały prezent dla najmłodszych również sprawdzą się u osób starszych. Medyczne piłki są bezpieczniejsze niż te zwykłe kupione na bazarach, ponieważ mają certyfikaty i zazwyczaj wykonane są z bezpiecznych materiałów. A przynajmniej takie starajmy się wybierać dla dzieci jak i również osób dorosłych. Przy zakupie piłki zwracajmy uwagę również na to czy posiadają odpowiednie systemy zabezpieczające przed nagłym pęknięciem. Co niweluje huk i nie wystraszy dziecka. Tutaj wybór jest bardzo duży jeżeli chodzi o piłki medyczne. Mogą to być zwykłe gładkie piłki przeznaczone do ćwiczeń i siedzenia. Piłeczki z wypustkami, które dodatkowo zapewniają efekt masażu czy piłki z rogami do skakania. Piłki należy wybierać do konkretnego wzrostu i odpowiedniej wagi, zazwyczaj na opakowaniu mamy zawarte odpowiednie informacje.

Skarpetki na prezent

Skarpetki są chyba jednym z najczęściej wybieranych prezentów nie tylko pod choinkę ale również kupujemy je na urodziny czy imieniny. I chociaż dla wielu wydaje się to bardo zwykły i przyziemny prezent to jest niezwykle praktyczny i potrzebny. W skarpetkach chodzą wszyscy to nieodłączna część garderoby, która jest wbrew pozorom bardzo istotna jeżeli chodzi o zdrowie naszych stóp. Większość osób nie przykłada uwagi do materiału z jakiego wykonane są skarpetki i kupuje zwykłe najczęściej sztuczne, które sprzyjają potliwości i rozwojowi bakterii. Dlatego na prezent warto wybrać dobrej jakości skarpetki medyczne, które są bezuciskowe, posiadają specjalistyczne formuły antybakteryjne, niwelujące nieprzyjemny zapach. Skarpetki to zawsze praktyczny rodzaj prezentu, który przyda się każdemu z nas i na pewno nie będzie zalegał w szafie czy na strychu.

Szczoteczki elektryczne

Ciekawym i równie praktycznym prezentem są szczoteczki elektryczne. I tutaj wybór jest bardzo duży od szczoteczek elektrycznych po soniczne. W zależności jakim budżetem dysponujemy na pewno każdy znajdzie coś dla bliskiej osoby. Szczoteczki elektryczne są bardzo dobre ale jeżeli chodzi o większą dokładność to tutaj na pewno przeważają szczoteczki soniczne. Warto wybierać dobrej jakości szczoteczki posiadające odpowiednie tryby pracy pozwalające na skuteczniejsze czyszczenie jamy ustnej. Szczoteczki elektryczne dedykowane są nie tylko dla osób dorosłych ale również dla dzieci już od 3 roku życia. Szczoteczka jest idealnym prezentem dla malucha, którego chcemy nauczyć systematyczności w dbaniu o jamę ustną. Tutaj warto pokusić się o wybór kolorowej szczoteczki dla dziecka. Obecnie na rynku mamy duży wybór kolorowych szczoteczek dedykowanych dla chłopców i dziewczynek w różne wzory.

Pakiety badań

Od kilku lat na rynku możemy spotkać domowe testy. Są to testy wykrywające różnego rodzaju bakterie w organizmie, jednostki chorobowe, które przy nieleczeniu mogą powodować wiele negatywnych skutków i prowadzić do niebezpiecznych chorób. Taki test ma za zadanie w szybki i łatwy sposób skontrolować stan naszego zdrowia bez konieczności wychodzenia z domu. Są to testy skierowane dla wszystkich a najbardziej przydatne dla osób, które z różnych przyczyn omijają gabinety lekarskie. Zapewne każdy z nas zna takie osoby, które idą do lekarza dopiero wtedy kiedy dolega im coś naprawdę poważnego. Dlatego dla niektórych osób tego rodzaju test może się okazać bardzo pomocny a w niektórych przypadkach uratować życie. Na przykład test dla mężczyzn wykrywający problemy z prostatą idealny dla naszych partnerów, ojców czy dziadków. Dla osób starszych zarówno kobiet jak i mężczyzn również warto zakupić test sprawdzający poziom cholesterolu. Domowe testy są przeznaczone na różnego rodzaju choroby więc tutaj mamy duży wybór i na pewno każdy znajdzie coś dla swoich bliskich.

Mamy nadzieję, że nasz krótki wpis pomoże Państwu podjąć najlepszą decyzję o wyborze prezentu dla najbliższych osób pod choinkę. Tak aby był on praktyczny i posłużył na lata ale również przyczynił się do polepszenia stanu zdrowia. Bo nasze zdrowie jest najcenniejszym prezentem.